ŚwiatMedia o Internecie - 11 września 2001 r., wtorek

Media o Internecie - 11 września 2001 r., wtorek

Media o Internecie - 11 września 2001 r., wtorek

Życie: Portale inaczej
Portale tematyczne są wygodne i tańsze. To one zajmą miejsce portali ogólnotematycznych Specjaliści zajmujący się na co dzień rynkiem internetowym w Polsce są pewni jednego: w - Polsce jest za mało miejsca dla kilku dużych portali ogólnotematycznych. Od lat prym wiodą tu Onet.pl i Wirtualna Polska. Wystarczy spojrzeć na badania ich popularności. Za każdym razem mają one miażdżącą przewagę nad konkurencją- powiedziała Maria Skowron-Szafrańska, analityk CDM Pekao SA. Mniejsze portale mają kłopoty finansowe, jednak ich los nie został przypieczętowany. Szansą dla tego rynku są o wiele tańsze wortale, czyli serwisy ograniczające się wyłącznie do jednego tematu. Największe szanse mają serwisy finansowe. W ciągu kilku lat zapotrzebowanie na usługi finansowe on-line będzie rosło.
Więcej: Życie - Portale inaczej

Życie: Najpopularniejsze portale
Z badań OBOP jasno wynika, że wśród użytkowników Internetu w Polsce najpopularniejszymi portalami są Onet.pl i Wirtualna Polska. To właśnie te serwisy odwiedzamy najczęściej. Różnica, jaka dzieli "wielką dwójkę" od trzeciej w tym zestawieniu Interii, jest ogromna, bo ponad trzykrotna. Jeszcze większa przepaść dzieli od liderów pozostałe portale.

Prawo i Gospodarka: Co będzie z Yoyo.pl?
W poniedziałek zakończyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy Internet Idei. Jednak z decyzjami dotyczącymi finansowania naszej firmy, musimy poczekać do momentu wejścia inwestora do STGroup - powiedział PG Marek Tomkiewicz, prezes Internet Idei.

Rzeczpospolita Podatkowe blokowanie postępu
Sejm chce, by "wąskopasmowy" dostęp do Internetu był obciążony 7-proc. podatkiem VAT, zaś dostęp "szerokopasmowy" - 22-proc. Jeśli Senat zaakceptuje takie rozwiązanie, Polska będzie preferowała podatkowo starsze i znacznie wolniejsze rozwiązania technologiczne związane z dostępem do sieci. Dostęp do Internetu w Polsce należy do najdroższych w Europie, zaś jakość połączeń jest fatalna. W efekcie odsetek osób korzystających z sieci jest jednym z niższych w Europie, a od wiosny 2001 r. - jak wynika z badań OBOP - liczba użytkowników sieci powoli spada.
Więcej: * Rzeczpospolita - Podatkowe blokowanie postępu*

Gazeta Wyborcza: Zaczęło się od Fido
Rewolucja komputerowa lat 80. nie ominęła naszego kraju. ZX81, ZX Spectrum - pierwsze komputery. Wkrótce powstała też prasa komputerowa, m.in. niezapomniany "Komputer" - pierwszy polski miesięcznik komputerowy, na którym kształciły się dzisiejsze elity IT. W 1986 roku został założony pierwszy BBS, czyli - mówiąc prosto - pierwszy komputer wyposażony w modem i podłączony do linii telefonicznej. Pierwszy BSS działał kilka godzin w tygodniu. Kolejny BBS działał już 24 godziny na dobę. On właśnie został podłączony do światowej, amatorskiej sieci FIDO. O tym, co było potem w artykule "Zaczęło się od Fido". (mon)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)