Media na Krymie uciszone. Największy nadawca wyłączony

Nowi władcy Krymu uciszają lokalne media. Jak donosi Radio Swoboda największy nadawca na półwyspie - Telewizja Czarnomorska - został wyłączony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Media na Krymie uciszone. Największy nadawca wyłączony
(PAP/EPA, Fot: Maxim Shipenkov)
WP

Redaktor naczelny Aleksandra Kwitko powiedziała Radiu Swoboda, że do zaprzestania nadawania stacja została zmuszona. Dodała, że wobec jej dziennikarzy pojawiły się groźby.

Po zamknięciu Czarnomorskiej, na półwyspie nadaje jedynie telewizja Krym, zależna od prorosyjskich władz.

* UE zagrozi Rosji sankcjami?*

WP

UE może zagrozić Rosji sankcjami wizowymi oraz zamrożeniem relacji w niektórych dziedzinach - twierdzą źródła dyplomatyczne w Brukseli. Zapis o możliwości nałożenia restrykcji wstępnie znalazł się w projekcie wniosków z posiedzenia szefów dyplomacji państw UE.

Unijni ministrowie spotykają się w Brukseli na nadzwyczajnym posiedzeniu w związku z militarnymi działaniami Rosji na Krymie.

Źródła zastrzegają, że nie jest przesądzone, iż groźba nałożenia sankcji znajdzie się w ostatecznym dokumencie końcowym ze spotkania ministrów. Będzie to zależeć od przebiegu dyskusji.

Według wstępnego projektu dokumentu Unia "zdecydowanie potępi" rosyjskie działania, a zarazem pochwali władze ukraińskie za powściągliwość.

WP

Za zdecydowaną postawą UE w sprawie sankcji wobec Rosji opowiedział się prezydent Bronisław Komorowski.

Polub WP Wiadomości
WP
WP