Trwa ładowanie...

McCain apeluje do Trumpa o broń dla Ukrainy. "Nalegam"

Przewodniczący komisji sił zbrojnych Senatu USA John McCain zwrócił się do prezydenta Donalda Trumpa o zapewnienie pomocy Ukrainie, aby mogła obronić się w sytuacji nasilenia rosyjskich ataków.

Share
McCain apeluje do Trumpa o broń dla Ukrainy. "Nalegam"Źródło: AFP, fot: CHIP SOMODEVILLA
d3qbo05

"W świetle najnowszych rosyjskich ataków i perspektywy przyszłej agresji przeciwko Ukrainie nalegam, by skorzystał pan z uprawnień przyznanych przez ustawę o polityce obronnej na rok podatkowy 2017, aby dostarczyć śmiercionośne środki obronne Ukrainie w celu obrony jej terytorium przed kolejnymi naruszeniami ze strony Rosji i jej separatystycznych pełnomocników" - napisał republikański polityk w liście do prezydenta.

Ukraińskie MSW w obwodzie donieckim poinformowało, że jeden cywil zginął, a ośmioro zostało rannych w wyniku prowadzonych od czterech dni przez prorosyjskich separatystów ostrzałów miasta Awdijiwka na wschodzie kraju.

Separatyści, którzy atakują tam pozycje ukraińskich sił rządowych, zniszczyli 78 budynków, w tym cztery mieszkania, i 80 domów prywatnych oraz sklepów. 190 mieszkańców Awdijiwki zostało ewakuowanych. Wiele domów nadal nie ma prądu, wody i ogrzewania.

W czwartek w mieście było jednak spokojniej niż w poprzednich dniach - oświadczył gubernator kontrolowanej przez Ukrainę części obwodu donieckiego Pawło Żebriwski.

W Awdijiwce od wtorku obowiązuje stan wyjątkowy. Woda dostarczana jest beczkowozami, na ulicach rozstawione są ogrzewane namioty i kuchnie polowe. Temperatura wynosiła tam w czwartek minus 7 stopni Celsjusza.

d3qbo05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qbo05
d3qbo05
Więcej tematów