Trwa ładowanie...

Mazury – tak nazywa się polski raj

Dziś rajem na ziemi wydaje się każde miejsce, gdzie jest bezpiecznie, zdrowo i pięknie. Wejdź na pokład samolotu i za godzinę wyląduj w sercu Warmii i Mazur – zielonej enklawie wolnej od epidemii.

Share
Mazury – tak nazywa się polski raj
d3kz1e8

Artykuł sponsorowany

Epidemia przewartościowała wiele pojęć. Podczas kwarantanny luksusem stała się prowincja, walutą naturalna żywność, a zdrowie największym bogactwem. Warmia i Mazury – region o najniższym wskaźniku zachorowań w stosunku do powierzchni województwa stał się mekką turystów uciekających z dużych aglomeracji.

Dzięki wznowionym lotom z portu Olsztyn-Mazury, których rozkład możemy znaleźć na stronie https://mazuryairport.pl/dla-pasazera/loty/rozklad-lotow/ , mieszkańcy Małopolski i Śląska mogą szybko i bezpiecznie znaleźć się w sercu Zielonych Płuc Polski, a tu czeka na nich bardzo bogata oferta turystyczna.

d3kz1e8

Bezpieczna podróż na Mazury

Zanim jednak zdecydujemy się na lot na Mazury, warto przede wszystkim rozwiać wszelkie wątpliwości na temat bezpieczeństwa samej podróży.

Otóż wznowione loty obwarowane są procedurami, które minimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zarówno na terminalu lotniska, jak i na pokładzie samolotu nowo wprowadzone przepisy mają na celu ochronę zdrowia pasażerów.

Wstęp na terminal jest możliwy jedynie dla pasażerów posiadających ważną kartę pokładową/bilet i tylko w razie konieczności osób im asystujących. Każda osoba przekraczająca bramę terminalu zobowiązana jest do poddania się kontroli pomiaru temperatury ciała poprzez skan czoła lub nadgarstka. Jeśli pomiar wykaże temperaturę równą lub wyższą 38 st. C, służby lotniska dokonają dodatkowego pomiaru temperatury ciała w 10 minutowych odstępach w wyznaczonym do tego miejscu. Tak na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu pasażerowie zobligowani są do noszenia maseczki ochronnej, a także zachowania bezpiecznego dystansu - 1,5 metra pomiędzy pasażerami zgromadzonymi na terminalu, zaś w samolocie obowiązuje rozmieszczenie miejsc zgodnie z planem szachownicy.

d3kz1e8

Maseczki można nabyć w automatach, a do dyspozycji pasażerów przygotowane są punktu dezynfekcji rąk. Zachęta do zachowania ostrożności, niedotykania twarzy oraz wspólnych powierzchni lotniska oraz elementów pokładu samolotu pojawia się zarówno na graficznych tablicach informacyjnych, jak i komunikatach głosowych. Redukowaniu zagęszczenia służą też nowe ścieżki pasażera, czyli osobne kolejki do odprawy, kontroli czy informacji.

Pokład samolotu dezynfekowany jest po każdym locie i wyposażony w dodatkowe środki ochronne, czyli płyny dezynfekujące czy indywidualnie pakowane napoje. Zamiast prasy papierowej, skorzystać można z elektronicznego dostępu. Poradnik bezpiecznego podróżowania znajdziemy również w wersji online, na stronie: - https://mazuryairport.pl/dla-pasazera/poradnik-pasazera/covid-19/

Luksus nie tylko natury

I właśnie przeglądając rozmaite platformy internetowe, można przekonać się, jak w ostatniej dekadzie rozwinęły się Mazury, nie tracąc przy tym walorów przyrodniczych. Dzisiejsza Warmia i Mazury to doskonale zinfrastrukturyzowany region, w którym turyści znajdą zarówno luksusowe hotele o najwyższym standardzie, jak i odrestaurowane kameralne pałace, swojskie agroturystyki czy klimatyczne kwatery prywatne. Podobnie jest z ofertą rekreacji. Możemy przemierzać Szlak Wielkich Jezior Mazurskich jachtem albo ekskluzywnym houseboatem, ale dla wielu niemniej atrakcyjny będzie szlak rowerowy Green Velo, spływy kajakowe czy weekendy z jogą i medytacją. Szeroki wachlarz dostępnych aktywności oraz bogactwo natury dają turystom nieograniczony wybór. Więcej na https://mazury.travel

Dlatego za decyzją o podróży na Warmię i Mazury może kryć się złożona motywacja – odpoczynek, rekreacja, biznes. Kuszące trzy w jednym przy świadomości, że lot z Krakowa do Szyman zajmuje zaledwie godzinę i dziesięć minut to chyba wystarczający powód, aby otworzyć kalendarz i zaplanować letni pobyt w polskiej enklawie zdrowia i bezpieczeństwa.

Artykuł sponsorowany

d3kz1e8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kz1e8
d3kz1e8
Więcej tematów