Trwa ładowanie...
d1bqejp

Mazurek puszcza oko do PSL. "Może powinni pomyśleć o koalicji z nami?"

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości postanowiła złagodzić napięcia pomiędzy jej partią a PSL. Najpierw wyjaśniła niedawną wypowiedź o "wyeliminowaniu" Ludowców, a następnie zasugerowała, że mogliby stać się koalicjantem PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Mazurek wysłała jasny sygnał do PSL
Beata Mazurek wysłała jasny sygnał do PSL (Agencja Gazeta)
d1bqejp

Przed wyborami samorządowymi Mazurek stwierdziła, że "PSL powinno zostać wyelimonowane z życia publicznego". Rzeczniczka PiS dodała, że Ludowcy działają "przeciwko polskiej wsi" i "przeciwko Polakom". Podczas wtorkowego briefingu postanowiła wytłumaczyć, co miała na myśli.

- Przecież powiedziałam to w kontekście wyborów samorządowych i ta eliminacja to czerwona kartka. Tylko i wyłącznie tyle, albo aż tyle. PSL rozpaczliwie mnie zaatakowało, w sposób niesłuszny. Dokonało nadinterpretacji. To słowo jest używane w wielu płaszczyznach i wielu odniesieniach, nie tylko w takim, jakim wskazało go PSL - tłumaczyła.

Po chwili wicemarszałek, analizując wyniki wyborów stwierdziła, że... PSL mogłoby zostać koalicjantem PiS. - Zobaczymy jakie będzie rozstrzygnięcie tych wyborów. Podczas wieczoru wyborczego okazało się, że te wyniki są inne. Dzisiaj okazuje się, że one są inne. Wygląda na to, że w wielu sejmikach możemy mieć samodzielną większość, a jaki będzie rozkład sił politycznych, to zobaczymy. Na razie wiemy, że poparcie PSL-owi spada. Być może to PSL powinien się zastanowić nad tym, czy nie warto zmienić lidera, żeby PSL mogło mieć zdolność koalicyjną z innymi ugrupowaniami, chociażby z nami - powiedziała.

d1bqejp

Zobacz także: Michał Kamiński o Radiu Maryja. Mocne słowa

Rzeczniczka PiS zapewniła również, że w związku ze zbliżającym się spotkaniem kierownictwa partii, żadnemu z czołowych polityków nie grozi dymisja. - Nikt nie powinien obawiać się o swoją przyszłość. Mamy największe poparcie w historii, naszym przeciwnikom poparcie spadło, jesteśmy zadowoleni z wyniku - zapewniła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bqejp

Podziel się opinią

Share

d1bqejp

d1bqejp
Więcej tematów