Trwa ładowanie...

Auto było mądrzejsze. Kierowca z mandatem po zdarzeniu

Groźne zdarzenie drogowe na Mazowszu. We wsi Strzykuły mężczyzna kierujący mercedesem zderzył się z drzewem. Na miejscu pojawiły się służby, które zostały wezwane przez system eCall. Informację otrzymała redakcja Dziejesię.
Share
Kierowca na zakręcie zderzył się z drzewem. Służby wezwał system eCall
Kierowca na zakręcie zderzył się z drzewem. Służby wezwał system eCallŹródło: East News, Fot: Adam Staskiewicz/East News
d2b4xen

- Na ulicy Sochaczewskiej w Strzykułach mercedes wypadł z drogi i z ogromną siłą uderzył w przydrożne drzewo. Służby na miejsce automatycznie zostały wezwane przez samochód - przekazał redakcji Dziejesię pan Piotr.

Mazowieckie. Na miejscu służby

Jak poinformował mężczyzna, na miejscu poza policją pracowała także straż pożarna.

d2b4xen

Według informacji naszego czytelnika, do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 19.

Zobacz także: Warszawa. Niebezpieczna jazda kierowców ZTM

Mazowieckie. Kierowca z mandatem

Informację o zdarzeniu potwierdziła policja. - Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 18:30. Mężczyzna kierujący mercedesem na zakręcie uderzył w przydrożne drzewo - przekazała podisnp. Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach.

d2b4xen

Jak dodała, kierujący nie odniósł większych obrażeń. - Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Kierujący został też ukarany mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni - poinformowała policjantka.

Podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja potwierdziła też informację o źródle zgłoszenia. - Informacja spłynęła do nas z centrali mercedesa - powiedziała.

Mazowieckie. Czym jest system eCall?

Jak informuje redakcja Autokultu, system eCall powstał, by ratować zdrowie i życie ofiar, które nie są w stanie samodzielnie wezwać pomocy. Gdy dojdzie do wypadku, uszkodzony pojazd automatycznie wysyła zgłoszenie do odpowiednich służb, wraz z lokalizacją.

Od 1 kwietnia 2018 roku system eCall stanowi obowiązkowy element wyposażenia pojazdów osobowych sprzedawanych w Europie.

Jesteście świadkami wypadku bądź kolizji drogowej? Piszcie na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia oraz nagrania!

d2b4xen

Podziel się opinią

Share
d2b4xen
d2b4xen
Więcej tematów