Trwa ładowanie...
d1g6vcr

Mazowieckie: Kandydaci SLD-UP wygrali w 4 miastach

Spośród ugrupowań politycznych startujących w wyborach samorządowych najwięcej wójtów będzie mieć PSL, a burmistrzów i prezydentów miast koalicja SLD-UP.

d1g6vcr
d1g6vcr

Jednak kandydaci popierani przez SLD-UP wygrali zaledwie w 4 miastach wojewódzkich. Na Mazowszu sukces wyborczy odnieśli głównie kandydaci na prezydentów opozycji lub lokalnych stowarzyszeń.

Prezydentem Ostrołęki został Ryszard Załuska z lokalnego komitetu wyborczego "Twój Dom". Pokonał Arkadiusza Czartoryskiego z PO-PiS-u. W Płocku zwyciężył Mirosław Milewski z Prawa i Sprawiedliwości, który był lepszy od dotychczasowego prezydenta Wojciecha Chetkowskiego. W Radomiu będzie rządził Zdzisław Marcinkowski ze stowarzyszenia "Radomianie Razem". Pokonał Adama Włodarczyka z SLD-UP.

W Siedlcach ponad 70% głosów zebrał dotychczasowy prezydent Mirosław Semanowicz z koalicji PO i PiS, zostawiając w tyle kandydata SLD-UP Kazimierza Seligę. W podwarszawskim Legionowie wygrał Roman Smogorzewski z Platformy Samorządowej. Pokonał Zenona Durkę, także z lokalnego ugrupowania "Legionowo - Mała Ojczyzna".

W Otwocku będzie rządził Andrzej Szaciłło, który uzyskał najwyższy w Polsce procent poparcia w wyborach prezydentów - prawie 77%. Wygrał z Robertem Ratajem z SLD-UP.

W Pruszkowie na drugą kadencję zostaje Jan Starzyński z Porozumienia Pruszkowskiego. Pokonał kandydata SLD-UP Ryszarda Zacharskiego. Natomiast w Żyrardowie Krzysztof Ciołkiewicz ze Wspólnoty Żyrardowa pokonał lewicowego kandydata Jerzego Słomińskiego. (aka)

d1g6vcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g6vcr
Więcej tematów