Trwa ładowanie...
d1xm9l2

Mąż wygrał z żoną w błyskawicznym zapamiętywaniu

Pojedynkiem między małżonkami z Hiszpanii zakończyły się w Rzymie światowe mistrzostwa w błyskawicznym zapamiętywaniu długich szeregów liczb. Ostatecznie mistrzowski tytuł po długiej, wyczerpującej batalii zdobył mąż.

d1xm9l2
d1xm9l2

Mistrzostwa, zorganizowane w centrum operacyjnym Gwardii Finansowej w Villa Spada w Wiecznym Mieście, zgromadziły osoby obdarzone najlepszą na świecie pamięcią matematyczną; ludzi-komputery, jak podkreślano podczas tej imprezy. Na jej poszczególnych etapach zawodnicy musieli na przykład zapamiętać liczby dziesiętne, które pokazywano im tylko na sekundę oraz kody alfanumeryczne.

Mistrzem świata został Hiszpan Ramon Campayo, który w długiej, finałowej batalii pokonał wyjątkowo dobrze sobie znaną rywalkę, własną żonę Marię Jesus Garcię. Zaskoczeniem był nie tylko ten wyjątkowy małżeński pojedynek, ale także wygrana męża, gdyż to jego żona w testach przed zawodami uzyskiwała więcej punktów.

Zwycięzca prowadzi w swoim kraju szkołę, w której można nauczyć się metod mnemotechniki, czyli zdolności zapamiętywania. Na swoim koncie ma różne mistrzowskie tytuły w tej dziedzinie, między innymi w zapamiętaniu szeregu 68 cyfr w zaledwie 3 sekundy.

d1xm9l2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xm9l2
Więcej tematów