Trwa ładowanie...
d5vug8w

Matura z matematyki 2016. Informacje i termin egzaminu

• Matura z matematyki to jeden z obowiązkowych egzaminów, do jakich musi podejść każdy maturzysta
• Zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym uczniowie mogą zdobyć 50 punktów
• Do zaliczenia egzaminu potrzeba 30% punktów
• Test z zakresu podstawowego odbędzie się 5 maja, a rozszerzonego cztery dni później
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura z matematyki 2016. Informacje i termin egzaminu
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d5vug8w

Matura z matematyki należy do grupy egzaminów, których zaliczenie jest warunkiem koniecznym do otrzymania świadectwa dojrzałości. Każdy maturzysta ma obowiązek przystąpić do testu z tego przedmiotu na poziomie podstawowym. Oprócz tego osoby chętne mogą wybrać egzamin z matematyki z zakresu rozszerzonego jako przedmiot dodatkowy. Sprawdzian ma formę pisemną.

Matura z matematyki - jak wygląda?

Podstawowa matura z matematyki składa się z dwóch części – zamkniętej i otwartej. Pierwsza z nich obejmuje 25 zadań testowych z czterema sugerowanymi odpowiedziami, z czego tylko jedna jest poprawna. Zdający zaznacza wybrane rozwiązania na dołączonej do arkusza karcie odpowiedzi. Druga część egzaminu zawiera zadania otwarte, w których oceniane jest nie tylko wskazanie prawidłowego wyniku, ale również dokonanie obliczeń. Łącznie zdający może uzyskać 50 punktów. Aby egzamin został uznany za zaliczony, maturzysta musi zdobyć co najmniej 30% z nich.

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym również składa się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmuje kilka zamkniętych zadań testowych, natomiast druga (zdecydowanie obszerniejsza) zawiera polecenia o charakterze otwartym. Podobnie jak w przypadku egzaminu z zakresu podstawowego, odpowiedzi do zadań zamkniętych należy przenieść na dołączoną kartę pracy. W części otwartej ocenie podlegają nie tylko wyniki, ale również sposób ich obliczenia. Łącznie maturzysta może uzyskać 50 punktów. Aby egzamin został uznany za zaliczony, należy zdobyć co najmniej 30% z nich.

Matura z matematyki 2016 - terminy i czas trwania

W tym roku egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w czwartek 5 maja o godzinie 9:00. Test potrwa dokładnie 170 minut.

Maturę rozszerzoną z tego przedmiotu przewidziano na poniedziałek 9 maja. Zdający rozpoczną pisanie tego egzaminu również o godzinie 9:00, a na rozwiązanie wszystkich zadań będą mieć 180 minut.

Matura - matematyka - dozwolone pomoce

Każda osoba przystępująca do matury z matematyki powinna mieć przy sobie dowód tożsamości oraz długopis (lub pióro) z czarnym atramentem. Oprócz tego dozwolone jest korzystanie z linijki, cyrkla, ołówka, prostego kalkulatora i tablic matematycznych (te ostatnie zostaną rozdane przez członków komisji tuż przed rozpoczęciem testu).

W trakcie egzaminów obowiązuje całkowity zakaz używania wszelkich urządzeń mobilnych i elektronicznych (prócz wspomnianego kalkulatora).

W. Chentkiewicz

d5vug8w

Podziel się opinią

Share

d5vug8w

d5vug8w
Więcej tematów