Trwa ładowanie...
d46cqx8

Matura 2018. W poniedziałek egzamin z fizyki i geografii

W poniedziałek 14 maja, o godz. 9 rozpoczął się pisemny egzamin z fizyki. Po południu - o godz. 14 - tegoroczni abiturienci przystąpią do egzaminu z geografii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki egzaminów maturzyści poznają 3 lipca
Wyniki egzaminów maturzyści poznają 3 lipca (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d46cqx8

Do obu egzaminów przystąpią tylko ci uczniowie, którzy zadeklarowali taką wolę. W przypadku fizyki jest to 21 tys. uczniów, z czego 4,8 tys. to osoby ze starszych roczników. Fizyka jest na ósmym miejscu pod względem popularności przedmiotów wybieranych przez absolwentów liceów ogólnokształcących.

Do egzaminu z geografii przystąpi 72 tys. maturzystów (wśród nich 4,4 tys. z wcześniejszych roczników). Geografia od lat jest jednym z najchętniej wybieranych przedmiotów przez abiturientów i zajmuje drugie miejsce po języku angielskim na poziomie rozszerzonym.

*Zobacz także: Czy matura to "bzdura"? *

Niezbędne informacje - matura 2018

d46cqx8

Co trzeba zrobić, by zdać maturę? Należy uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Ci, którzy nie mogą przystąpić do egzaminów w sesji majowej, a uzyskali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, mogą przystąpić do nich w sesji dodatkowej, w czerwcu.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 3 lipca. Tego samego dnia ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Matura 2018 skończy się jednak dopiero w sierpniu, kiedy odbędzie się sesja poprawkowa. Egzaminy maturalne dla tych, którzy oblali jeden z testów w pierwszym terminie są zaplanowane na 21 i 22 sierpnia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46cqx8

Podziel się opinią

Share

d46cqx8

d46cqx8
Więcej tematów