Trwa ładowanie...
d3113fa

Matteo Salvini parodiuje papieża Franciszka. "Szarpany przez fankę"

Incydent z udziałem papieża Franciszka i próbującej przyciągnąć go do siebie kobiety obiegł internet. Do zdarzenia w humorystyczny sposób odniósł się były wicepremier Włoch Matteo Salvini.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP)
d3113fa

Przypomnijmy, do nieprzyjemnego zdarzenia doszło 31 grudnia na placu św. Piotra. Papież Franciszek podszedł do wiernych, pozdrawiał ich i ściskał dłonie. Gdy Ojciec Święty już odchodził od grupy, jedna z kobiet chwyciła go za rękę i siłą przyciągnęła do siebie. W odpowiedzi wyraźnie rozgniewany papież uderzył ją w dłoń.

Podobną scenkę zainscenizował były wicepremier Włoch. Stojąca obok kobieta pociągnęła go za rękę, a polityk wyciągnął dłoń sugerując, że chce ją uderzyć. Zamiast to zrobić uśmiechnął się i pogłaskał kobietę. "Szarpany przez fankę" - podpisał nagranie. Filmik spodobał się większości internautów, chociaż nie zabrakło głosów, że polityk nie powinien śmiać się z głowy Kościoła.

Papież Franciszek przeprosił wiernych

Po pozornie błahym incydencie z udziałem papieża pozostał jednak niesmak. Ojciec Święty próbował załagodzić sytuację. - Przepraszam za zły przykład z wczoraj - mówił w czwartek podczas spotkania noworocznego. - Przemoc wobec kobiety jest zbezczeszczeniem Boga zrodzonego z niewiasty. Po tym, jak traktujemy ciało kobiety, możemy rozpoznać nasz poziom człowieczeństwa - tłumaczył.

d3113fa

Zachowanie papieża skomentował dla Wirtualnej Polski ks. Adam Lemański. - Musimy pamiętać, że papież jest człowiekiem, który ma swoje słabości - oświadczył polski duchowny.

Zobacz też: Władimir Putin szokuje. "Rosja testuje Polskę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3113fa

Podziel się opinią

Share
d3113fa
d3113fa
Więcej tematów