Trwa ładowanie...

Matteo Salvini parodiuje papieża Franciszka. "Szarpany przez fankę"

Incydent z udziałem papieża Franciszka i próbującej przyciągnąć go do siebie kobiety obiegł internet. Do zdarzenia w humorystyczny sposób odniósł się były wicepremier Włoch Matteo Salvini.

Share
Matteo Salvini parodiuje papieża Franciszka. "Szarpany przez fankę"
Źródło: PAP
d2sj7n4

Przypomnijmy, do nieprzyjemnego zdarzenia doszło 31 grudnia na placu św. Piotra. Papież Franciszek podszedł do wiernych, pozdrawiał ich i ściskał dłonie. Gdy Ojciec Święty już odchodził od grupy, jedna z kobiet chwyciła go za rękę i siłą przyciągnęła do siebie. W odpowiedzi wyraźnie rozgniewany papież uderzył ją w dłoń.

Podobną scenkę zainscenizował były wicepremier Włoch. Stojąca obok kobieta pociągnęła go za rękę, a polityk wyciągnął dłoń sugerując, że chce ją uderzyć. Zamiast to zrobić uśmiechnął się i pogłaskał kobietę. "Szarpany przez fankę" - podpisał nagranie. Filmik spodobał się większości internautów, chociaż nie zabrakło głosów, że polityk nie powinien śmiać się z głowy Kościoła.

Papież Franciszek przeprosił wiernych

Po pozornie błahym incydencie z udziałem papieża pozostał jednak niesmak. Ojciec Święty próbował załagodzić sytuację. - Przepraszam za zły przykład z wczoraj - mówił w czwartek podczas spotkania noworocznego. - Przemoc wobec kobiety jest zbezczeszczeniem Boga zrodzonego z niewiasty. Po tym, jak traktujemy ciało kobiety, możemy rozpoznać nasz poziom człowieczeństwa - tłumaczył.

d2sj7n4

Zachowanie papieża skomentował dla Wirtualnej Polski ks. Adam Lemański. - Musimy pamiętać, że papież jest człowiekiem, który ma swoje słabości - oświadczył polski duchowny.

Zobacz też: Władimir Putin szokuje. "Rosja testuje Polskę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sj7n4

Podziel się opinią

Share
d2sj7n4
d2sj7n4
Więcej tematów