Trwa ładowanie...

Matka Boska na okładkach. Glapiński mówi o "depisizacji"

Święta opanowały tygodniki - w tych prawicowych na okładki trafiła Matka Boska. Poza tym Adam Glapiński mówi o opozycji, która dąży do "depisizacji", a Leszek Miller opowiada o zmarłym synu.

Matka Boska na okładkach. Glapiński mówi o "depisizacji"Źródło: Twitter, fot: do rzeczy
d1zbj31
d1zbj31

Prezes NBP prof. Adam Glapiński udzielił wywiadu w "Do Rzeczy". Opowiada o atakach, jakie opozycja miała przypuszczać na NBP po aresztowaniu byłego szefa KNF. I o tym, że sukcesem dla Francji i Niemiec byłoby... wciągnięcie Polski do strefy euro.

- Strefa euro wciąż ma problemy, nie jest w stanie się zreformować, funkcjonuje od kryzysu do kryzysu. Trudno się dziwić, bo jedna waluta dla krajów tak różnych jak te z Południa i te z Północy zawsze będzie powodowała napięcia oraz nierównowagi - mówi Glapiński. - Nieprzypadkowo partie opozycyjne umieściły wejście do strefy euro jako drugi punkt swojego programu, zaraz po "depisizacji" - stwierdza.

Poza tym na okładce Matka Boska i "śledztwo", które jej dotyczy. Również w drugim prawicowym tygodniku na okładkę trafiła Maryja. "Sieci" przytaczają nieznane fakty z jej życia i udowadniają, jak mało wiemy o "najbardziej znanej kobiecie w dziejach świata".

Z kolei "Wprost" zapytał byłych i obecnych premierów, prezydentów, polityków o ich wizje przyszłości Polski, Europy i świata. O swoich prognozach opowiadają m.in. Mateusz Morawiecki, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, a nawet Wiktor Juszczenko.

d1zbj31

Na łamach tygodnika pojawi się jeszcze Jolanta Kwaśniewska. - Z okazji świąt Polakom życzę wyciszenia. A Polsce? Dobrej zmiany. Ale tym razem naprawdę dobrej, już bez cudzysłowu - mówi była pierwsza dama. Poza tym świąteczne teksty o "miłości, pomaganiu i zmienianiu świata".

W "Newsweeku" Tomasz Lis rozmawia z Leszkiem Millerem. Były premier opowiada m.in. o zmarłym synu. - Ta tragedia, przynajmniej w tym momencie, w jakim jestem, dała mi poczucie, że życie jest bardzo kruche i że jeżeli ono się kończy, to nie ma co wpadać w przerażenie - mówi Miller. Zdradza też, że święta spędzi w mieszkaniu zmarłego syna. - Jesteśmy u niego w domu, sprzątamy i kończymy rozmaite remonty, które on zaczął... - opowiada.

Kolejny rozmówcą tygodnika jest ksiądz Wojciech Lemański, a Szymon Hołownia pisze o tym czy... zwierzęta mają duszę.

d1zbj31
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zbj31
Więcej tematów