Trwa ładowanie...
d2entq2

Mateusz Morawiecki zapewnia: temat województwa środkowopomorskiego cały czas istnieje

Powraca sprawa utworzenia na mapie Polski 17. województwa. Premier poinformował, że planowane jest "zintensyfikowanie konsultacji w sprawie powstania województwa środkowopomorskiego".
Share
Mateusz Morawiecki zapowiedział "zintensyfikowanie konsultacji ws. powstania województwa środkowopomorskiego"
Mateusz Morawiecki zapowiedział "zintensyfikowanie konsultacji ws. powstania województwa środkowopomorskiego"Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d2entq2

- Temat województwa środkowopomorskiego cały czas istnieje - zapewnił podczas spotkania w Koszalinie premier Mateusz Morawiecki. - Doskonale pamiętamy, czego życzą sobie przede wszystkim mieszkańcy Koszalina. Prowadzimy, intensyfikujemy prowadzenie konsultacji społecznych, również w powiatach otaczających Koszalin, w tym Słupsk, w samym Słupsku, bo wiem, że pomysł tego dotyczył - dodał.

- Jak najbardziej chcemy przede wszystkim oprzeć nasze ostateczne decyzje o zdanie mieszkańców, na bazie szeroko prowadzonych konsultacji, w które - jak wiem - zaangażowany jest minister Szefernaker. Na pewno ten temat jest dla nas również bardzo ważny i staramy się udowodnić to czynami - zapewnił Morawiecki.

d2entq2

Przed wyborami, ale także już po ich wygraniu, politycy PiS zapowiadali utworzenie trzeciego województwa na Pomorzu. Środkowopomorskie miałoby dwie stolice: Koszalin i Słupsk. Partia Jarosława Kaczyńskiego mówiła także o korekcie podziału administracyjnego na Mazowszu oraz powołaniu woj. częstochowskiego.

- Jeżeli naród tak zadecyduje, rząd przystąpi do korekty podziału administracyjnego - zapewniał w kwietniu ubiegłego roku ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak, odpowiadając na pytanie posłanki PO Izabeli Leszczyny, która dociekała, czy w obecnej kadencji rząd przewiduje powołanie województwa częstochowskiego.

- Nikt nie może przewidzieć wyników wyborów parlamentarnych, ale jeśli w przyszłych wyborach parlamentarnych w 2019 roku wynik wyborczy będzie podobny do wyniku wyborczego z 2015 roku, to wtedy chciałem zapewnić wysoką izbę, że przystąpimy do korekty, którą zapowiadaliśmy - zadeklarował. - Uważamy reformę administracyjną z 1998 roku za przeprowadzoną wysoce niefortunnie - dodał Błaszczak.

Źródło: 300polityka.pl

d2entq2

Podziel się opinią

Share
d2entq2
d2entq2
Więcej tematów