Trwa ładowanie...
d2xakxt

Mateusz Morawiecki: "Wkładaliście kij w szprychy". Tak premier bronił Jacka Sasina

- Jacek Sasin jest najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału - grzmiał z mównicy sejmowej premier Mateusz Morawiecki. Sejm debatował nad wotum nieufności wobec wicepremiera i ministra aktywów państwowych. Wniosek głosami posłów został odrzucony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki atakował opozycję, broniąc Jacka Sasina
Premier Mateusz Morawiecki atakował opozycję, broniąc Jacka Sasina (PAP)
d2xakxt

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w Sejmie podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremiera i ministra aktywów państwowych. Nie omieszkał uderzyć w opozycję.

- Wasz wniosek jest waszym przyznaniem się do błędu, do winy. Jest rzeczą jasną dla Polaków ze stosowaliście całą paletę uników po to, żeby do wyborów nie doprowadzić - mówił, odnosząc się do korespondencyjnych wyborów 10 maja. Przypomniał o tym, że opozycja ostrzegała przed "śmiercionośnymi kopertami".

- Pamiętamy, jakie to miało być niebezpieczne. Pamiętamy obstrukcję Senatu. Marszałek Tomasz Grodzki podczas epidemii wyjechał na narty do Włoch, gdzie nauczył się strajku włoskiego - podkreślił szef rządu.

d2xakxt

Zobacz też: Minister Sasin na kwarantannie. Odpowiedź z PiS na złośliwy komentarz

Wniosek o odwołanie Sasina nazwał "kuriozalnym". - Jest tam zapis, że premier działał. A działał po to, żeby wypełnić obowiązek konstytucyjny. Wasz strach przed gigantyczną porażką doprowadził do tego, że marszałek senatu stosował uniki, by wybory się nie odbyły. Dzisiaj też chce opóźnić proces wyborczy - zaznaczył Morawiecki.

Jacek Sasin ma pełne zaufanie Mateusza Morawieckiego

Premier dziękował Sasinowi za "znakomite działania podczas epidemii koronawirusa". Zaprezentował wykres, bo jak podkreślił, "bardzo lubi wykresy", czym rozśmieszył posłów. Dane, jak mówił, pokazywały skuteczność krajów Europy w walce z COVID-19 i wpływ na gospodarkę. - Polska jest tam, gdzie chciałoby się znaleźć każde państwo. To również zasługa pana premiera ministra Sasina - mówił Morawiecki.

d2xakxt

Zaznaczył, że Sasin jest odważny i współtworzył tarczę antykryzysową. Podkreślił, że ma "pełne zaufanie do ministra i pełne przekonanie, że jest on najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału".

Zwracając się do opozycji, powiedział, ze "wsadzała kij w szprychy", by opóźnić wybory. Jednocześnie zadeklarował, że wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie.

Po burzliwych obradach Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Sasina.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xakxt

Podziel się opinią

Share

d2xakxt

d2xakxt
Więcej tematów