Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki wiceprezesem PiS? Mariusz Błaszczak odpowiada

Mariusz Błaszczak zapytany został o to, czy Jarosław Kaczyński odejdzie na polityczną emeryturę. Szef MON odpowiedział, że "autorytet pana premiera jest niezwykle istotny dla spoistości obozu Zjednoczonej Prawicy".
Share
Mateusz Morawiecki wiceprezesem PiS? Mariusz Błaszczak odpowiada
Mateusz Morawiecki wiceprezesem PiS? Mariusz Błaszczak odpowiadaŹródło: PAP
d2m9kf4

- Uważam, że polityką powinni się zajmować ludzie do pewnej granicy wieku - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Mariusz Błaszczak podpytywany był o to, czy podczas jesiennego kongresu Jarosław Kaczyński "odda stery" młodszemu pokoleniu.

Szef MON odpowiedział, że jego zdaniem "autorytet pana premiera jest niezwykle istotny dla spoistości obozu Zjednoczonej Prawicy". - Niewątpliwie jego zaangażowanie doprowadziło do tego, że PiS objęło władzę w 2015 roku - dodał Błaszczak.

Błaszczak zapytany, czy premier Mateusz Morawiecki może zostać wiceprezesem partii, odpowiedział, że "żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte". Dodał, że liczy na to, iż kongres uda się przeprowadzić bez większych przeszkód w październiku.

d2m9kf4

Zobacz też: Wyniki wyborów. Bogdan Zdrojewski: mamy duet w PO, ale zespół trzeba poszerzać

- Mam nadzieję, że nie będziemy mieć do czynienia z drugą falą koronawirusa. Sprawność Prawa i Sprawiedliwości również polega na tym, że koronawirus nie dotknął Polski tak silnie, jak inne państwa - zaznaczył.

Mariusz Błaszczak o Wymiarze Sprawiedliwości

Błaszczak zapytany o to, czy do swojego planu na najbliższe 3 lata PiS chce dopisać reformy sądownicze oraz repolonizacje mediów odpowiedział, że "Wymiar Sprawiedliwości nie jest zdrowy. Mówią o tym ludzie, którzy uważają, że są pokrzywdzeni. To nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości - powiedział

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Grafitti" Polsat News

d2m9kf4

Podziel się opinią

Share
d2m9kf4
d2m9kf4
Więcej tematów