Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki powołał nowy departament. Będzie nim rządzić Beata Kempa

​Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie powołujące Departament ds. Pomocy Humanitarnej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Będzie nim kierować, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, była szefowa kancelarii Beaty Szydło, obecnie minister bez teki w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Share
Beata Kempa będzie zajmować się w rządzie Mateusza Morawieckiego pomocą humanitarną
Beata Kempa będzie zajmować się w rządzie Mateusza Morawieckiego pomocą humanitarnąŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
dixxo4j

Informację o podpisaniu rozporządzenia, powołującego nowy departament w KPRM, podało RMF FM. Zadaniem departamentu ma być koordynowanie pomocy potrzebującym w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

O tym, czym będzie zajmowała się w jego rządzie Beata Kempa premier Morawiecki poinformował 19 stycznia. - Pani minister Kempa będzie ministrem-członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców - poinformował szef rządu.

dixxo4j

Zobacz także: Beata Kempa w "Kto nami rządzi?" o uchodźcach

- Podniesienie tego problemu do rangi ministerialnej, czyli osoby, która w randze ministra-członka Rady Ministrów odpowiada za sprawy uchodźców i pomoc humanitarną, jest wyraźnym dowodem na to, że nie tylko tego nie lekceważymy, ale chcemy się bardzo poważnie za to zabrać - dodał Morawiecki.

Źródło: RMF FM

dixxo4j

Podziel się opinią

Share
dixxo4j
dixxo4j
Więcej tematów