Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki o awarii oczyszczalni ścieków: to może być katastrofa epidemiologiczna

- To może być katastrofa ekologiczna, ale także epidemiologiczna - stwierdził po spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki. Tak ocenił skutki awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie.

Mateusz Morawiecki o awarii oczyszczalni ścieków: to może być katastrofa epidemiologicznaŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d39b9ma
d39b9ma

Po spotkaniu z wojewodami premier poinformował o rozpoczęciu dwóch programów. - Pierwszy to wymiana taboru karetek. 200 ambulansów trafi do województw - stwierdził Morawiecki.

- Ambulans starszy niż 6-7 lat powinien być wymieniony. Przygotowaliśmy listę 200 ambulansów, które na początku września trafią do szpitali. To będzie jesień już, ale dla szpitali taki powiew wiosny - mówił premier.

Morawiecki stwierdził, że w ten sposób "podkreślamy jak ważna jest rola służby zdrowia, ratowników, programów NFZ i jednocześnie pokazujemy, jak ważna jest modernizacja sprzętu". - To za czasów PiS wymieniono moc sprzętu medycznego w szpitalach - zaznaczył.

Drugim programem jest. Fundusz Dróg Samorządowych. Morawiecki przypomniał stare powiedzenie, że "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu". - Chcemy aby wszystkie drogi były ze sobą dobrze połączone, ale tylko pod warunkiem, że będą one przebiegały przez polskie wsie i miasteczka, i nie będzie wykluczenia terytorialnego - zaznaczył.

d39b9ma

Premier wyjawił, że rząd przeznacza na Fundusz 6 mld złotych. - Łącznie ze środkami wojewodów będzie to 10 mld złotych. Za czasów Schetyny było to rocznie 600 mln złotych, czyli można mówić, że dajemy 10 razy więcej - podkreślił.

Zobacz także: Warszawa. Awaria w oczyszczalni "Czajka”. Leszek Miller o słowach Marka Suskiego: po prostu głupie

- Bardzo się cieszę, że ktoś z państwa powiedział, że zaspokoiliśmy wszystkie wnioski, które spłynęły z województw - stwierdził premier. - Staraliśmy się być twarzą do obywateli i spełnić wszystkie oczekiwania - dodał.

Premier nawiązał także do awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. - Pokazaliśmy, że państwo wchodzi z pomocą tam, gdzie samorząd nie daje sobie rady - stwierdził. - To może być katastrofa ekologiczna, ale także epidemiologiczna. Na miejscu jest już wojsko, robi rekonesans, by stworzyć taki bypass, by te ścieki spływały tam, gdzie trzeba - mówił.

- Okazujemy w ten sposób wolę państwa, by działać na różnych poziomach - podsumował premier Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39b9ma
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39b9ma
Więcej tematów