Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki: bezumowny Brexit jest złym rozwiązaniem tak dla Wielkiej Brytanii, jak i samej UE

- Bezumowny Brexit jest złym rozwiązaniem tak dla Wielkiej Brytanii, jak i samej UE. Razem z naszymi partnerami w UE odniesiemy się do nowych propozycji brytyjskich w tej sprawie (oryg. pisownia) - komentuje wtorkowe głosowanie w Brytyjskiej Izbie Gmin, premier Mateusz Morawiecki.

Share
Mateusz Morawiecki: bezumowny Brexit jest złym rozwiązaniem tak dla Wielkiej Brytanii, jak i samej UEŹródło: PAP/EPA
d2nofzm

We wtorek wieczorem Brytyjska Izba Gmin zagłosowała przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Swoją dezaprobatę wyraziło 432 posłów, przy zaledwie 202 głosach poparcia (większość 230 głosów). To najwyższa porażka urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentaryzmu - komentuje PAP.

- Bezumowny Brexit jest złym rozwiązaniem tak dla Wielkiej Brytanii, jak i samej UE. Razem z naszymi partnerami w UE odniesiemy się do nowych propozycji brytyjskich w tej sprawie. Zrobimy wszystko, by naszym obywatelom i firmom zapewnić maksimum przewidywalności i bezpieczeństwa (oryg. pisownia) - skomentował na Twitterze głosowanie, premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z przyjętą w ubiegłym tygodniu zmianą proceduralną, Theresa May będzie musiała przedstawić plany dotyczące następnych kroków, w ciągu trzech dni obrad Izby Gmin (najpóźniej w poniedziałek), choć najprawdopodobniej zrobi to znacznie wcześniej.

d2nofzm

Wśród możliwych scenariuszy są m.in.: powtórzenie głosowania w parlamencie po uzyskaniu dalszych zapewnień politycznych ze strony Unii Europejskiej, przedłużenie procedury wyjścia ze Wspólnoty na mocy art. 50. traktatów, a nawet wyjście z UE bez umowy, organizacja drugiego referendum lub zwołanie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską o północy z 29 na 30 marca br. - podaje PAP.

Jeremy Corbyn, lider brytyjskiej opozycyjnej Partii Pracy, złożył we wtorek wniosek o wotum nieufności dla rządu premier May. Głosowanie odbędzie się w środę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2nofzm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nofzm
d2nofzm
Więcej tematów