Trwa ładowanie...
d19s14u

Matematyka nadal na maturze. Odpowiedź MEN

"Matematyka nadal będzie przedmiotem obowiązkowym na egzaminie maturalnym, tak jak w większości krajów europejskich" - informuje w komunikacie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wcześniej "zawieszenia" matur z matematyki postulowała Najwyższa Izba Kontroli.
Share
Matura z matematyki będzie nadal obowiązkowa
Matura z matematyki będzie nadal obowiązkowaŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d19s14u

MEN w kontrze do NIK

Ministerstwo nie zamierza nawet czasowo ograniczyć egzaminów z matematyki. Według resortu to podstawowe narzędzie do sprawdzenia wiedzy uczniów. Poza tym wycofanie matur z tego przedmiotu skutecznie obniżyłby poziom rekrutacji do polskich uczelni.

"Matematyka uczy logicznego myślenia i je porządkuje, co ułatwia rozwiazywanie problemów, a przede wszystkim – rozwija wyobraźnię" - wylicza zalety resort.
Propozycja Najwyższej Izby Kontroli, według MEN, cofnęłaby Polskę do 1982 roku.

d19s14u

NIK chce "zawieszenia"

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski zaproponował czasowe wyłączenie egzaminu maturalnego z matematyki. Problemem są wyniki maturzystów - co szósty abiturient w latach 2015-2017 nie zdał tego przedmiotu na egzaminie. W szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie NIK przeprowadził kontrolę, blisko połowa uczniów miała oceny dopuszczające z matematyki.

Według raportu NIK, podstawowym problemem jest zły system nauczania tego przedmiotu. Problemy z jakimi borykają się uczniowie wpływają na wiele sfer ich życia m.in.: opuszczanie się w innych przedmiotach, czy dodatkowych wydatkach na korepetycje.

d19s14u

Zobacz także: Kolejna odsłona reformy edukacji. Minister Zalewska odpowiada money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19s14u

Podziel się opinią

Share
d19s14u
d19s14u
Więcej tematów