Trwa ładowanie...

Maseczki wewnątrz w wakacje? Minister zdrowia o rekomendacjach

Maseczki ochronne w zamkniętej przestrzeni wciąż są obowiązkowe. Kiedy może spodziewać się zniesienia tego obostrzenia? Wszystko wskazuje na to, że nie nastąpi to wcale tak szybko. O swoich rekomendacjach w tej sprawie mówił w poniedziałek minister zdrowia.

Share
Maseczki wewnątrz - do kiedy będziemy musieli je nosić?
Maseczki wewnątrz - do kiedy będziemy musieli je nosić?Źródło: Materiały WP, Fot: Envato
d3eu9zi

Maseczki ochronne nie są już obowiązkowe na świeżym powietrzu, wciąż musimy je jednak nosić, przebywając w zamkniętej przestrzeni, m.in. w szkołach, sklepach, urzędach lub salonach fryzjerskich i kosmetycznych.

Do kiedy nakaz ten powinien obowiązywać? W poniedziałek na ten temat wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski.

d3eu9zi

Maseczki wewnątrz. Kiedy będziemy mogli je zdjąć?

- Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić - zapowiedział szef resortu zdrowia.

Zobacz też: Prof. Simon ujawnił szczegóły udziału w reklamie. "Wyrób tekstylny"

Niedzielski podkreślił, że należy czujnie obserwować dalszy przebieg pandemii koronawirusa. Nawiązał do przykładu Wielkiej Brytanii, gdzie zaobserwowano najpierw gwałtowny spadek zakażeń, które w późniejszym czasie znów wzrosły.

d3eu9zi

- Musimy przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli - dodawał minister zdrowia. Wspomniał też, że przy stopniowym łagodzeniu obostrzeń, rząd będzie podkreślić, iż "szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń".

Powrót do szkół. Maseczki obowiązkowe

Przypomnijmy, że w poniedziałek do szkół wrócili uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Nauka stacjonarna ma odbywać się w oparciu o wytyczne sanitarne Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jedną z najważniejszych zasad jest noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych. Oprócz tego w szkołach obowiązują reguła utrzymywanie dystansu społecznego, dezynfekcja, higiena i regularne wietrzenie pomieszczeń.

Źródło: PAP

d3eu9zi

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3eu9zi

Podziel się opinią

Share
d3eu9zi
d3eu9zi
Więcej tematów