Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Od poniedziałku zluzowane ostatnie obostrzenie

Już za kilkanaście godzin do szkół będą mogli powrócić uczniowie. Minister edukacji i nauki podpisał stosowne rozporządzenie, dzięki któremu wszystkie placówki edukacyjne w Polsce wrócą do nauki stacjonarnej.

Powrót do szkół. Od poniedziałku wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnejPowrót do szkół. Od poniedziałku wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnejŹródło: East News, fot: Piotr Molecki
d25bryr
d25bryr

- Dyrektorzy szkół realizują swój obowiązek bez zarzutu. Świetnie przygotowują swoje szkoły do przyjęcia uczniów. Świetnie wykonują te zalecenia i wytyczne sanitarne przygotowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym - mówił w rozmowie z tvpinfo.pl Przemysław Czarnek. Jednocześnie wszystkie placówki edukacyjne mają być dodatkowo dezynfekowane w weekend.

Jednocześnie szef resortu edukacji doprecyzował, że dzięki nowemu rozporządzeniu "utrzymane zostaną zasady postępowania w przypadku zachorowań w szkole". - Będziemy utrzymywać przez kolejne miesiące, a być może przez cały rok, przepisy, które będą pozwalały dyrektorom wszystkich szkół na przechodzenie na naukę hybrydową lub zdalną z uwagi na ognisko koronawirusa - mówił Czarnek.

Stosowne przepisy zostały podpisane w sobotę i niezwłocznie ukazały się w Dzienniku Ustaw. W dokumencie zapisano, że zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe -red.) będą realizowane w pełnym wymiarze godzin w tradycyjny sposób, tj. stacjonarnie w miejscu ich prowadzenia. Zachowano jednocześnie możliwość zrealizowania praktyk zawodowych w innych formach wprowadzonych w okresie pandemii.

Przemysław Czarnek jak Roman Giertych? Dobitne porównanie

Powrót do szkół. A co z uczelniami wyższymi?

A co ze studentami? Przemysław Czarnek twierdzi, że powrót na uczelnie jest możliwy od nowego roku akademickiego. - Zachęcamy, widząc, że warunki pandemiczne na to po prostu pozwalają. Jeśli one się nie zmienią na gorsze - a wszystko wskazuje na to, że powinno być dobrze - to od pierwszego października studenci wracają do nauki stacjonarnej - odpowiadał dziennikarzom w Bydgoszczy.

d25bryr

Przypomnijmy, że luzowanie obostrzeń w oświacie przebiegało stopniowo. Na początku maja do szkoły powrócili uczniowie z klas I-III szkół podstawowych. W połowie miesiąca dołączyli ich starsi koledzy z klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Jednak edukacja w tych rocznikach była prowadzona w tzw. systemie hybrydowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25bryr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25bryr
Więcej tematów