Trwa ładowanie...

Marta Lempart o legalizacji aborcji. Skomentowała też słowa Zybetowicza

- Największa partia opozycyjna w Polsce zajęła stanowisko za legalną aborcją, ja się z tego cieszę - mówiła w poniedziałkowy wieczór Marta Lempart. Oceniła również kontrowersyjną wypowiedź doradcy prezydenta o kobietach.

Share
Marta Lempart powiedziała, że zmiany sugerowane przez Platformę Obywatelską nie są zmianami jej marzeń, ale cieszą ją i traktuje je jako sukces Strajku Kobiet
Marta Lempart powiedziała, że zmiany sugerowane przez Platformę Obywatelską nie są zmianami jej marzeń, ale cieszą ją i traktuje je jako sukces Strajku KobietŹródło: East News
d6h7pqn

Marta Lempart była gościem "Kropki nad i" na antenie TVN 24. Działaczka pytana była m.in. o to, jak ocenia zwrot Platformy Obywatelskiej w sprawie aborcji. Przyznała, że choć nie odzwierciedla on jej poglądów, to cieszy ją, że "Platforma usłyszała głos suwerena".

- To jest wielki krok i to jest nasze wielkie zwycięstwo, bo teraz wiemy, kto jest za zakazem, a kto jest za legalizacją aborcji w Polsce - mówiła Lempart. Jednocześnie liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet skrytykowała inicjatywę zorganizowania referendum w sprawie aborcji. Według Lempart o referendum lubią mówić ci, którzy sami są przeciwko aborcji, ale nie chcą powiedzieć tego wprost. W tym gronie wymieniła Szymona Hołownię, któremu zarzuca, że jego mocno katolickie poglądy stoją w sprzeczności z poglądami jego wyborców.

d6h7pqn

Według Lempart referendum, w którym po jednej stronie stałoby całe "państwo, TVP, Ordo Iuris i Kościół", a po drugiej grupa działaczek, nie byłoby uczciwe. Ponadto działaczka uważa, że pomysł z referendum jest "bezmyślnie skopiowany z Irlandii". Tam jednak ochrona życia od poczęcia była wpisana do Konstytucji i obywatele musieli wypowiedzieć się w sprawie jej zmiany. Lempart twierdzi, że w polskiej Konstytucji nie ma takiego zapisu, w związku z czym referendum nie ma sensu.

Zapowiedziała, że Ogólnopolski Strajk Kobiet planuje szerokie działania w drugim kwartale 2021 roku. Z wypowiedzi Marty Lempart wynikało, że Strajk będzie próbował rozszerzać swoją formułę i zapraszać do współpracy "wszystkich, którzy są za wolnością".

Lempart odpowiada na słowa Zybertowicza

Lempart została także zapytana o to, co myśli o słowach Andrzeja Zybertowicza, który powiedział, że kobieta nie jest właścicielką "mieszanego garnituru genetycznego znajdującego się w jej macicy". Słysząc ten cytat, Lempart powiedziała, że "wie, że są też ludzie, którzy uważają, że Ziemia jest płaska, a szczepionki powodują autyzm". Dodała, że jest to typowa agresja strony przegrywającej. Według Lempart obóz rządzący już dzisiaj wie, że aborcja prędzej czy później będzie w Polsce legalna.

Ostrzeżenia IMGW. Zbliża się zagrożenie. Pogoda załamie wielu Polaków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6h7pqn

Podziel się opinią

Share
d6h7pqn
d6h7pqn
Więcej tematów