Trwa ładowanie...
20-10-2014 11:40

Marta Kaczyńska: to ukazuje fałsz najwyższego przedstawiciela państwa

Marta Kaczyńska oskarża Bronisława Komorowskiego o wykorzystywanie kwestii pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej w przedwyborczej grze. Komentując sprawę listu dot. budowy monumentu, który - jak się okazało - powstał w Kancelarii Prezydenta stwierdziła, że "ukazuje to w dobitny sposób fałsz najwyższego przedstawiciela państwa i jego urzędników".

Marta Kaczyńska: to ukazuje fałsz najwyższego przedstawiciela państwaŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d3nwoaz
d3nwoaz

Córka zmarłej pary prezydenckiej w swoim najnowszym felietonie publikowanym na łamach tygodnika "wSieci" napisała, że "nie można było mieć złudzeń co do tego, że to nic więcej ponad kolejne cyniczne przedwyborcze zagranie".

"Wiadomość o tym, że list, z którym w sprawie budowy pomnika część rodzin miała się zwrócić do Bronisława Komorowskiego, został stworzony w komputerze należącym do Kancelarii Prezydenta, nie dziwi. Ukazuje w dobitny sposób fałsz najwyższego przedstawiciela państwa i jego urzędników" - czytamy.

Marta Kaczyńska stwierdza, że "pomnikowa szarża prezydenta świadczy o tym, że nie udało się zrealizować pomysłu na pogrzebanie szeroko pojętej sprawy katastrofy smoleńskiej". Dodaje, że "widocznie próba podjęcia tematu upamiętnienia ofiar może być przedsięwzięciem lukratywnym, a kto wie, może w nieco dłuższej perspektywie nawet znacząco wpływającym na reelekcję".

List do prezydenta powstał w ... Kancelarii Prezydenta

Na początku października do Kancelarii Prezydenta wpłynął list części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które chciały zainicjować budowę w centrum Warszawy pomnika upamiętniającego zmarłych. Wkrótce potem portal wPolityce.pl poinformował, że list rodzin smoleńskich powstał tak naprawdę w Kancelarii Prezydenta.

Biuro prasowe kancelarii wyjaśniało to zaangażowaniem w sprawę ministra Sławomira Rybickiego - ustalone z rodzinami zmiany w treści listu miały być wprowadzane przez asystenta ministra na służbowym komputerze, stąd we właściwościach pliku pojawia się Kancelaria Prezydenta.

* Źródło: "wSieci"*

d3nwoaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nwoaz
Więcej tematów