Trwa ładowanie...
d27wqt3

Marta Kaczyńska: Jarosław Kaczyński ma ogromne szanse, by ponownie zostać premierem

"Jarosław Kaczyński ma ogromne szanse, by ponownie zostać premierem" - stwierdza Marta Kaczyńska na łamach tygodnika "wSIECI".
Share
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiŹródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d27wqt3

Kaczyńska argumentuje swoją tezę wynikami badania opinii publicznej oraz "aktualnym, politycznym stanem rzeczy".

Wśród przyczyn potencjalnego sukcesu PiS w wyborach parlamentarnych, bratanica prezesa PiS wymienia: kurczący się elektorat PO, rozchwiane poparcie dla "chaotycznie jawiącego się tworu promowanego przez Pawła Kukiza, a także niewielkie szanse tratwy ratunkowej PO - NowoczesnejPL.

Zdaniem Kaczyńskiej, oczywistym jest, że Prawo i Sprawiedliwość to jedyne ugrupowanie mające realną wolę i zdolność do przeprowadzenia w kraju niezbędnych reform.

d27wqt3

"Nie ulega wątpliwości, że Jarosław Kaczyński najbliższe wybory zamierza wygrać" - dodaje Kaczyńska w felietonie dla "wSIECI".

W Sejmie miejsce tylko na trzy partie

Tymczasem ostatni sondaż dziennika "Polska The Times" przynosi zapowiedź iście rewolucyjnych zmian w przyszłym Sejmie. W grze liczą się tylko PiS, PO i Kukiz. Dla pozostałych - za wysokie progi.

Sondaż został zrealizowany w dniach 17-23 czerwca przez dziennikarzy największych 17 regionalnych dzienników wchodzących w skład Polska Press Grupy, we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia" i objął 6500 dorosłych Polaków.

d27wqt3

PiS uzyskało w tym badaniu 32,7 proc. głosów, PO - 25,8 proc. zaś Ruch Pawła Kukiza - 19,3 proc. Pozostali - poniżej progu wyborczego. Najbliżej liderów trzyma się NowoczesnaPL - 4,6 proc.

Ankietowani wskazują na Beatę Szydło jako najlepszą kandydatkę na premiera. Ewa Kopacz przegrywa w tej konkurencji z Pawłem Kukizem.

d27wqt3

Podziel się opinią

Share
d27wqt3
d27wqt3
Więcej tematów