Trwa ładowanie...
d1iakz4

Marszałkowie parlamentu zgodnie o swojej "wojnie". "Dawno nie czytałem takich bajek"

Marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu i marszałkowi Senatu Stanisławowi Karczewskiemu nie spodobały się ostatnie doniesienia mediów. Obydwaj postanowili odnieść się na Twitterze do informacji o "wojnie" między nimi. Wydano także oficjalny komunikat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski i Marek Kuchciński zaprzeczają "zimnej wojnie" między nimi
Stanisław Karczewski i Marek Kuchciński zaprzeczają "zimnej wojnie" między nimi (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d1iakz4

"Dowiedziałem się z jednej z gazet o rzekomej 'zimnej wojnie' pomiędzy mną i Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Dawno nie czytałem takich bajek. Myślę, że obaj będziemy zadowoleni, jak polski film 'Zimna wojna' otrzyma Oscara. A "Rzeczpospolitej" życzę, by była bardziej do rzeczy :)" - napisał na Twitterze Marek Kuchciński.

W podobnym tonie wypowiedział się marszałek Senatu. "Jeżeli każda zimna wojna wyglądałaby jak ta, która trwa rzekomo pomiędzy mną a Markiem Kuchcińskim, to na świecie panowałby błogi pokój" - uznał Stanisław Karczewski.

Politycy zgodnie odcięli się od informacji "Rzeczpospolitej". Dziennik poinformował, że marszałek Sejmu planuje zmienić zasady poruszania się w niższej izbie parlamentu.

d1iakz4

Zobacz także: Marek Jakubiak apeluje do rządu ws. konfliktu Ukraina-Rosja

Centrum Informacyjne Sejmu prostuje informacje

Zgodnie z nim senatorzy mieliby wchodzić na jej teren tylko wtedy, gdy mają przedstawić z mównicy senacki projekt. Karczewski miał uznać ten projekt za "nieakceptowalny", a relacje między marszałkami określono jako "wojnę".

d1iakz4

W komunikacie przesłanym mediom przez Centrum Informacyjne Sejmu zaznaczono, że zmianę wymusza m.in. RODO, ale będzie mieć inny charakter, niż opisał to dziennik. "Propozycja ta została w sposób niezgodny z prawdą przedstawiona przez dziennikarza jako 'chęć zakazania senatorom wchodzenia na salę obrad w Sejmie'. W rzeczywistości w myśl tej propozycji senatorowie w każdym uzasadnionym merytorycznie przypadku mieliby wstęp do Sali Posiedzeń, a w pozostałych przypadkach także stale do dyspozycji galerię do obserwacji obrad" - podkreślono.

"W rzeczywistości obie instytucje współdziałają w celu wypracowania rozwiązań najlepszych z możliwych, które usprawnią funkcjonowanie kompleksu przy ul. Wiejskiej oraz dostosują regulacje wewnętrzne do zmieniających się przepisów" - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1iakz4

Podziel się opinią

Share
d1iakz4
d1iakz4
Więcej tematów