Trwa ładowanie...
dhwauzj

Marszałek Sejmu rozdaje kary dla posłów. Mamy nową listę osób "łamiących regulamin"

Pojawiło się nowe zestawienie Kancelarii Sejmu ws. posłów PO "łamiących regulamin". Chodzi o słynne już posiedzenie z 16 grudnia. Na obecnej liście jest trzech posłów, wszyscy z Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Sejmu rozdaje kary dla posłów. Mamy nową listę osób "łamiących regulamin"
(PAP)
dhwauzj

Do zestawienia osób, które przeszkadzały w prowadzeniu obrad Sejmu, dotarła 300POLITYKA. Od razu wyjaśniamy, powstało ono na podstawie stenogramów i zostało zlecone przez marszałka Marka Kuchcińskiego.

Chodzi o słynne już posiedzenie z dnia 16 grudnia i debatę budżetową. Na obecnej liście "przeszkadzaczy" są posłowie PO: Sławomir Nitras, Jan Grabiec i Jarosław Urbaniak.

    Materiały prasowe
(Materiały prasowe, Fot: 300polityka)

Co ciekawe, kilka tygodni temu, prezydium ukarało finansowo sześcioro posłów PO, w tym m.in. Sławomira Nitrasa, Jana Grabca i Monikę Wielichowską, za "złamanie Regulaminu Sejmu". Nitras i Grabiec zostali ukarani podwójnie.

dhwauzj

"Chcę panu powiedzieć: za darmo będę pracował. Nie przestraszy pan nas. Przyjmuję tę karę i czekam na następną, jeśli pan jest gotowy ją wymierzyć" - skomentował sytuację Nitras.

Nitras: jak wyjdziemy, to marszałek ją zamknie, "aresztuje Sejm"

Poseł Nitras był jedną z osób, która okupowała Sejm po feralnych wydarzeniach z 16 grudnia. - Czuwamy w Sejmie. "Okupacja" to retoryka narzucona przez PiS. Dyżurujemy w sali plenarnej, bo wiemy, że jak wyjdziemy, to marszałek ją zamknie, "aresztuje Sejm" - mówił Telewizji WP w ubiegłym roku.

Brat awansował, on też. Nitras pyta o Rafała Muchę

Ostatnio pisaliśmy, że poseł Sławomir Nitras w ramach akcji #Misiewicze pyta na Twitterze o Rafała Muchę, pełniącego obowiązki dyrektora Oddziału Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Nitras napisał, że Mucha, brat zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta, do niedawna jeszcze pracował jako szef Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie i "zajmował się sprzątaniem ulic tego pięknego miasta".

"Ma brata ministra, więc został prezesem wielkiej elektrowni" - ironizował poseł.

dhwauzj

Podziel się opinią

Share
dhwauzj
dhwauzj
Więcej tematów