Trwa ładowanie...
d3j3cyb

Marszałek Kuchciński po cichu wprowadza nowe zasady. „Co mi tu pani podaje, na zielonym papierze?”

By zwołać sejmową komisję, trzeba uzyskać pisemną zgodę marszałka Sejmu. Ale próżno czekać na jego podpis, jeśli dokument nie będzie miał odpowiedniego koloru.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński chce uporządkować obrady
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński chce uporządkować obrady (Agencja Gazeta, Fot: Slawomir Kaminski)
d3j3cyb

– Byłem zdumiony, gdy dostałem tę korespondencję. Nawet zapytałem sekretarki: „ Co mi tu pani podaje, na zielonym papierze?”. A ona tłumaczy, że to nowe zarządzenie marszałka Marka Kuchcińskiego - powiedział w rozmowie z portalem fakt.pl szef komisji zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Polityk PO jest poirytowany. Zgodnie z wprowadzoną zasadą komisje sejmowe można zwoływać jedynie za zgodą Kuchcińskiego w dniach, w których nie ma posiedzeń plenarnych. A stosowne prośby należy składać na drukach w zielonym kolorze. – Kuchciński chyba sam ma żółte papiery, skoro zielonych od nas chce - mówi portalowi anonimowo jeden z szefów komisji z PiS.

Zdaniem polityków partii Jarosława Kaczyńskiego, do których dotarł fakt24.pl, Kuchciński oraz Terlecki nie panowali nad sejmowym chaosem. – Ile razy te posiedzenia przez nich były skracane, ile razy cały porządek się wywalał, ile razy z tego powodu na komisjach nie było kworum? Nie ogarniali tego, stąd te nowe przepis - twierdzi inny polityk PiS.

d3j3cyb

Zdaniem Piotra Zgorzelskiego z PSL jest to dowód na "wygasanie parlamentaryzmu". - A co z komisjami zwoływanymi specjalnie w trybie art.152, gdy można było wezwać rząd do tłumaczeń? Każdy do tej pory rząd. To była jedna z ostatnich broni opozycji - stwierdził polityk.

Zobacz także: Niepokojący sondaż dla PiS. Minister PiS komentuje

Źródło: fakt24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3j3cyb

Podziel się opinią

Share

d3j3cyb

d3j3cyb
Więcej tematów