Trwa ładowanie...

Marszałek Kuchciński latał z rodziną rządowym samolotem. Są dowody

Radio ZET dotarło do dokumentów, które potwierdzają, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński sześć razy zabierał rodzinę w podróż rządowym samolotem.

Share
Marszałek Kuchciński latał z rodziną rządowym samolotem. Są dowody
Źródło: East News
d42bi2a

Chodzi dokładnie o 3 loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa powroty z Rzeszowa do Warszawy i jeden lot na trasie Warszawa - Kraków - podaje Radio Zet.

Chodzi o 6 lotów od stycznia do lipca tego roku. Radio ZET
Chodzi o 6 lotów od stycznia do lipca tego roku. Źródło: Radio ZET, Fot: Gabinet Marszałka Sejmu

Marszałkowi towarzyszyli tylko członkowie rodziny, w różnym składzie - albo córka, albo synowie, albo żona. Nie ma pewności, czy bliscy Kuchcińskiego zapłacili za loty.

d42bi2a

Dwukrotnie lot odbywał się najnowszym, zakupionym przez rząd samolotem - Gulfstreamem G550. Każdy taki lot kosztuje średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Obejrzyj: Burza po słowach Kuchcińskiego. Joanna Mucha zdradza, co mu odpowiedziała

Nie po raz pierwszy rejsy Kuchcińskiego służbowymi maszynami budzą kontrowersje. W marcu tego roku jedna z posłanek PiS pochwaliła się wspólnym lotem z marszałkiem Sejmu. Wówczas Kuchciński, Krystyna Wróblewska i były prokurator z czasów PRL Stanisław Piotrowicz wracali razem z Warszawy do Rzeszowa.

d42bi2a

Centrum Informacyjne Sejmu tłumaczyło, że w niemal każdej podróży służbowej marszałkowi Sejmu towarzyszą reprezentanci Izby czy pracownicy: "Takie rozwiązania nie wpływają na koszt przelotu, a umożliwiają sprawną realizację programu" - podano w marcu w komunikacie.

Tym razem CIS również wydało komunikat i również w ten sam sposób broni marszałka Sejmu. Czytaj więcej tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42bi2a

Podziel się opinią

Share
d42bi2a
d42bi2a
Więcej tematów