Trwa ładowanie...
"Marsz Wkurzonych" KOD w Gdańsku. "Będziemy demonstrować swoje przywiązanie do Konstytucji"

"Marsz Wkurzonych" KOD w Gdańsku. "Będziemy demonstrować swoje przywiązanie do Konstytucji"

• "Marsz Wkurzonych" ruszył z placu Solidarności w kierunku Zielonej Bramy, na Długim Targu, gdzie odbędzie się manifestacja • Marsz został zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji. Hasło przewodnie brzmi "Nie! Łamaniu Konstytucji" • Mateusz Kijowski: obowiązująca w Polsce konstytucja jest dziś tak naprawdę jedynym punktem zaczepienia, kiedy mówimy o prawach i wolnościach obywateli
Share
d40m92a

Obowiązująca w Polsce konstytucja jest dziś tak naprawdę jedynym punktem zaczepienia, kiedy mówimy o prawach i wolnościach obywateli - powiedział lider KOD Mateusz Kijowski, który uczestniczy w Marszu Wkurzonych w Gdańsku.

Kijowski powiedział, że cieszy się, że możemy świętować bardzo ważne dla Polaków święto Konstytucji 3 Maja. Zaznaczył, że jest to święto także "każdej innej Konstytucji, w szczególności tej, która dziś obowiązuje, która dziś jest łamana, która wymaga szczególnej troski i opieki".

d40m92a

Kijowski podkreślił, że obowiązująca ustawa zasadnicza "jest dla nas dziś tak naprawdę jedynym punktem zaczepienia, kiedy mówimy o prawach i wolnościach obywateli".

Powiedział, że "na Marszu Wkurzonych dziś w Gdańsku będziemy demonstrować swoje przywiązanie do Konstytucji, do porządku prawnego, do praw człowieka, wolności wszystkich obywateli".

Radomir Szumełda, koordynator KOD na Pomorzu odwołując się do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy mówiących o konieczności przestrzegania Konstytucji zaapelował do nich, by "zaczęli od siebie". - Dziś będziemy bardzo głośno ten apel wyrażać - zapowiedział.

Briefing odbył się przed Marszem Wkurzonych w Gdańsku zorganizowanym przez KOD, który rozpoczęła manifestacja na Placu Solidarności oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Marsz przechodzi ulicami centrum Gdańska na ulicę Długą i Długi Targ.

d40m92a

"Święto Konstytucji 3 Maja powinno być świętem radosnym. Przez ostatnie 26 lat tak było. Jesteśmy dumni z naszej, pierwszej w Europie i drugiej na Świecie, konstytucji. Ale dziś?! Jesteśmy wkurzeni, z powodu łamania przez obecną władzę, konstytucji, prawa, standardów demokracji liberalnej, z powody braku zwykłej przyzwoitości. Mówimy stanowcze "nie" - czytamy na profilu KOD na Facebooku.

Organizatorzy manifestacji podkreślają, że nie akceptują "buty, arogancji, autorytaryzmu, zawłaszczania Państwa, pomysłów na wyprowadzenie Polski z UE, paraliżu TK".

Marsz - jak informuje TVN24 - wspierają m.in. Maja Ostaszewska, Mieczysław Abramowicz, Paulina Młynarska, Jacek Żakowski, Jacek Poniedziałek, Wiesław Władyka, Jacek Fedorowicz i Renata Kim.

d40m92a

Podziel się opinią

Share
d40m92a
d40m92a
Więcej tematów