Trwa ładowanie...
d3es5mb

Marsz we Wrocławiu. Prezydent reaguje. Sąd ma 24 godziny na decyzję

Cały czas ważą się losy organizacji marszu z okazji 11 listopada we Wrocławiu. Prezydent miasta złożył zażalenie na decyzję sądu okręgowego, który uchylił wydany przez Rafała Dutkiewicza zakaz marszu narodowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Wrocławia odwołały się od decyzji sądu
Władze Wrocławia odwołały się od decyzji sądu (East News)
d3es5mb

Do odwołania dołączono kilkadziesiąt stron ze zdjęciami przedstawiającymi to, co działo się na poprzednich marszach i jakie hasła się tam pojawiały - informuje RMF FM. Sąd apelacyjny ma 24 godziny na rozpatrzenie zażalenia.

Sąd we Wrocławiu w czwartek unieważnił wydany przez prezydenta Rafała Dudkiewicza zakaz przeprowadzenia marszu 11 listopada, organizowanego przez Jacka Międlara i Piotra Rybaka. Wcześniej ustępujący prezydent a także jego następca Jacek Sutryk zakazali organizacji Narodowego Marszu Niepodległości po zasięgnięciu opinii wrocławskiej policji.

Jako jeden z głównych powodów odmowny zgody na zgromadzenie wskazano osobę organizatora. Jest nim m. in. Piotr Rybak, który został skazany za spalenie w minionym roku kukły przedstawiającej Żyda. Rybak brał też udział w innych zgromadzeniach, których uczestnicy, jak uzasadnia policja "przejawiali postawy ksenofobiczne".

d3es5mb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

d3es5mb

Podziel się opinią

Share

d3es5mb

d3es5mb
Więcej tematów