Trwa ładowanie...
marsz równości

Marsz Równości w Rzeszowie. Sąd uchylił zakaz prezydenta miasta

Wyrok zapadł w sobotę krótko po godz. 12. O uchyleniu zakazu poinformowali na Facebooku organizatorzy Marszu Równości w Rzeszowie. Imprezę zaplanowano na sobotę 22 czerwca.

Share
Marsz Równości w Rzeszowie. Sąd uchylił zakaz prezydenta miasta
Źródło: East News, Fot: Grzegorz Bukala
d3dxo8g

4 czerwca prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wydał zakaz organizacji II Marszu Równości w swoim mieście. Ocenił, że istnieje zbyt duże ryzyko dla bezpieczeństwa, ponieważ w tym samym czasie i miejscach zgłoszono 29 kontrmanifestacji.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie jednak zakaz uchylił, tak jak było w przypadku podobnych zgromadzeń, np. w Lublinie. Wyrok nie jest prawomocny.

d3dxo8g

W Rzeszowie zaskoczenie organizatorów Marszu Równości wydanym zakazem było duże, ponieważ Tadeusz Ferenc jest związany z SLD. Niemal natychmiast interweniowali u Rzecznika Praw Obywatelskich, który przyłączył się do ich sprawy. W piątek złożyli odwołanie do sądu. W takich przypadkach obowiązuje 24-godzinny tryb rozpatrzenia sprawy.

Inicjatorzy rzeszowskiego Marszu byli pewni, że zakaz zostanie uchylony. Na Twitterze już 4 czerwca napisali: "Do zobaczenia 22 czerwca!"

Zakaz dla Marszu Równości w Rzeszowie był zaskoczeniem dla władz SLD. Działacze Sojuszu deklarowali, że spróbują nakłonić Tadeusza Ferenca do zmiany zdania i zezwolenia na imprezę w jego mieście.

d3dxo8g

To drugi Marsz Równości organizowany w Rzeszowie.

Zobacz także: Tusk: wasza telewizja, nasz internet

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dxo8g

Podziel się opinią

Share
d3dxo8g
d3dxo8g
Więcej tematów