Trwa ładowanie...
d25txpb

Rzeszów: radni PiS nie chcieli Marszu Równości. Prezydent Tadeusz Ferenc podjął decyzję o zakazie

Radni miejscy PiS z Rzeszowa złożyli wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie Marszu Równości, który zaplanowano na 22 czerwca. Chcieli namówić prezydenta, by zakazał organizacji tej imprezy. Sesja nie będzie już potrzebna. Prezydent decyzję podjął.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podjął decyzję o zakazie Marszu Równości
Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc podjął decyzję o zakazie Marszu Równości (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d25txpb

- Jeszcze przed wnioskiem o sesję nadzwyczajną radnych PiS podjąłem decyzję o zakazie Marszu Równości w Rzeszowie. Dlaczego? Bo wraz z Marszem zostało zgłoszonych 29 kontrdemonstracji. To oznacza, że może dojść do niepotrzebnych zdarzeń, poturbowań i konfliktów słownych, a moją rolą jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców - powiedział portalowi rzeszow-news.pl prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Tegoroczny Marsz Równości ma być drugą edycją tego wydarzenia w Rzeszowie. Ma on odbyć się pod hasłem “Ze wszystkimi jest nam po drodze”.

Zobacz także: Europejskie Centrum Solidarności było partnerem Marszu Równości? Wiceminister reaguje

d25txpb

We wtorek radni PiS złożyli w urzędzie miasta projekt uchwały dotyczący zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta. - Ten projekt zawiera nasze stanowisko w sprawie organizacji tzw. Marszu Równości. Wyrażamy w nim nasz sprzeciw wobec organizacji marszu i nachalnej promocji ruchów LGBT. Zwracamy też uwagę, że dotychczasowe doświadczenia związane z organizacją tego typu marszów często wiązały się z różnego rodzaju ekscesami i obrazą uczuć religijnych oraz z zakłócaniem porządku - tłumaczył podczas konferencji prasowej Marcin Fijołek, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Rzeszowa.

"Rada Miasta pozostaje krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologi podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie” - napisano w projekcie uchwały. Zdaniem jej autorów środowiska organizujące marsze równości “nie potrafią powstrzymać się od treści, które uderzają we wrażliwość kulturową i uczucia religijne Polaków”.

Zobacz także: Prezydent Gniezna zakazał Marszu Równości, decyzję uchylił sąd

Okazało się, że inicjatywa radnych PiS z Rzeszowa jest zbędna. Prezydent Ferenc, kierując sie względami bezpieczeństwa marszu zakazał.

d25txpb

- Na szczęście prawo polskie dopuszcza zgromadzenia publiczne, nawet jeśli nie podoba się to prezydentom polskich miast, czego przykładem jest Lublin czy Gniezno - skomentował w rozmowie z portalem rzeszow-news.pl Paweł Preneta z partii Razem, członek komitetu organizacyjnego rzeszowskiego Marszu.

Organizatorzy czekają na oficjalną decyzję prezydenta Rzeszowa. Już zapowiadają odwołanie od niej do sądu.

Źródło:rzeszow-news.pl, wyborcza.pl

d25txpb

Podziel się opinią

Share

d25txpb

d25txpb
Więcej tematów