Trwa ładowanie...

Marsz Równości w Lublinie. Szykowano zamach na jego uczestników?

Małżeństwo z Lublina przygotowało ładunki wybuchowe i przyniosło je na sobotni Marsz Równości w Lublinie. Według biegłych rzucone w tłum bomby domowej roboty mogły spowodować tragedię. Na szczęście para została w porę zatrzymana przez policję.
Share
Jest areszt tymczasowy dla małżeństwa, które przyniosło na Marsz Równości w Lublinie bomby domowej roboty
Jest areszt tymczasowy dla małżeństwa, które przyniosło na Marsz Równości w Lublinie bomby domowej robotyŹródło: PAP, Fot: Tomasz Wojtasik
d3yem9r

Lubelski sąd podjął we wtorek decyzję o tymczasowym areszcie dla małżeństwa z Lublina. Para przyniosła na sobotni Marsz Równości w Lublinie bomby domowej roboty - informuje portal dziennikwschodni.pl.

Zobacz także: Lublin. Ulicami miasta idzie Marsz Równości. Kontrmanifestanci nie odpuszczają

- Według biegłego przedmioty zabezpieczone przy zatrzymanych były groźne dla życia - powiedział portalowi Bartosz Frąk, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. - Mieszkaniec Lublina oraz jego żona usłyszeli zarzuty. Składali wyjaśnienia, których treści obecnie nie ujawniamy. Sąd przychylił się do naszego wniosku i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy - dodał.

d3yem9r

Małżeństwo w chwili zatrzymania przez policję miało przy sobie kilka pojemników z gazem, do których przymocowane były petardy. Według biegłych, eksplozja takiej bomby domowej roboty w tłumie mogła doprowadzić do tragedii - wiele osób mogło zostać rannych a nawet zabitych.

Zobacz także: Marsz Równości w Lublinie. Kontrowersyjne kazanie księdza

Parze za nielegalne wytwarzanie i posiadanie ładunków wybuchowych grozi od pół roku do ośmiu lat więzienia.

Przypomnijmy, w Marszu Równości, który przeszedł ulicami Lublina uczestniczyło ok. 1500 osób. Ponad 30 osób, które próbowało zakłócić wydarzenie zostało zatrzymanych przez policję. Podczas przemarszu policja użyła wobec kontrmanifestantów gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Źródło: dziennikwschodni.pl

d3yem9r

Podziel się opinią

Share
d3yem9r
d3yem9r
Więcej tematów