Trwa ładowanie...
episkopat

Marsz równości w Gdańsku. Rzecznik Episkopatu wydał komunikat

Trójmiejski marsz równości odbił się szerokim echem. Głównie ze względu na rysunek waginy imitujący Najświętszy Sakrament, który nieśli uczestnicy pochodu. Rzecznik polskiego Episkopatu wydał w tej sprawie jednoznaczne oświadczenie.

Share
Marsz równości w Gdańsku. Rzecznik Episkopatu wydał komunikat
Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
dtccvp2

"Znieważanie symboli religijnych to brak szacunku dla ludzi wierzących i naruszanie prawa o wolności religijnej. Niedopuszczalne są więc zachowania, które miały miejsce w czasie Trójmiejskiego Marszu Równości 25 maja w Gdańsku, ponieważ obrażają one Polki i Polaków, dla których znaki religijne są ważne" - napisał w komunikacie rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

I dodał, że "mówiąc o potrzebie szacunku, marsz w Gdańsku stał się symbolem braku szacunku i tolerancji wobec osób o innych poglądach".

dtccvp2

W trakcie sobotniego Trójmiejskiego Marszu Równości grupa kobiet ubranych w kolorowe stroje tańczyła wokół rysunku waginy imitującego Najświętszy Sakrament- uznawany przez katolików za symbol ciała i krwi Chrystusa.

Na czele pochodu szła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. W rękach trzymała transparent z napisem "Twój Gdańsk, prezydencie". Po wydarzeniu opublikowała wpis na Twitterze.

"Szacunek to warunek równości. Równość oznacza równowagę - jestem szanowna/y, ale i szacunek ofiarowuję. A szacunek dla innych to szacunek dla symboli, które są dla nich ważne... Wszyscy stopniowo dorastajmy do szacunku, równości i odpowiedzialności!" - napisała.

Zobacz także: Znakomity wynik byłej premier w wyborach do PE. Gowin enigmatycznie o przyszłości Szydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtccvp2

Podziel się opinią

Share
dtccvp2
dtccvp2
Więcej tematów