Trwa ładowanie...
d1s9rv9

Marsz Równości w centrum Gdańska. Na trasie liczne kontrmanifestacje

Kilka tysięcy osób maszerowało przez centrum Gdańska w IV Marszu Równości. Tegoroczny marsz odbywał się pod hasłem "Razem jesteśmy silniejsze i silniejsi", nawiązującym do 100-lecia uzyskania przez kobiety praw wyborczych. Na trasie przemarszu czekali kontrmanifestanci. Na szczęście, nie doszło do żadnych incydentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W IV Marszu Równości w Gdańsku bierze udział kilka tysięcy osób
W IV Marszu Równości w Gdańsku bierze udział kilka tysięcy osób (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d1s9rv9

Marsz rozpoczął się około godz. 15 przed Teatrem Szekspirowskim i przeszedł ulicami centrum w kierunku miasteczka kontenerowego 100cznia przy ul. Popiełuszki. Na jego trasie odbyło się kilka kontrmanifestacji, które zgłoszono w trybie uproszczonym. Inne zgromadzenia udało się miastu zablokować w sądzie.

Kolorowy, rozśpiewany marsz przebiegł w tym roku spokojnie. Policja oddzieliła uczestników marszu od kontrmanifestantów. Głośna muzyka zagłuszyła wykrzykiwane przez nich hasła.

PAP

Wśród kontrmanifestantówbyła także znana gdańska radna PiS Anna Kołakowska. Trzymał transparent z napisem "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą". To werset ze "Starego Testamentu", z Księgi Kapłańskiej.

Źródło: trójmiasto.pl

d1s9rv9

Podziel się opinią

Share

d1s9rv9

d1s9rv9
Więcej tematów