Mariusz Max Kolonko w TV4

Odkrywanie Ameryki' Mariusza Maxa Kolonko, nowy talk show i dwa mocne seriale, zobaczymy niedługo w TV4.

W kwietniu na antenie TV4 rozpocznie się emisja programu „Odkrywanie Ameryki”. Będzie to pierwszy program stacji realizowany w całości za granicą. Cykl ukazuje nieznaną Amerykę w obiektywie reporterskiej kamery Mariusza Maxa Kolonko, nagrodzonego Wiktorem 2001, długoletniego korespondenta TVP w Ameryce. Serial telewizyjny powstaje na podstawie książki Maxa pod tym samym tytułem, która ukazała się kilka miesięcy temu. Jej pierwszy nakład rozszedł się błyskawicznie, a obecnie przygotowywana jest kolejna edycja.

Formuła programu jest pomysłem Mariusza Maxa Kolonko i oparta jest na oryginalnych materiałach, połączonych narracją reportera. Zobaczymy go m.in. na amerykańskim Rodeo, na Alasce, żeglującego szlakiem Kolumba, pracującego z detektywami nowojorskiej policji na mrocznych ulicach Bronxu, czy odwiedzającego posiadłość króla Playboya - Hugh Hefnera.

„Bardzo się cieszę ze współpracy z Czwórką. Gwarantuję widzom sporo emocji” – mówi Mariusz Max Kolonko, który właśnie zakończył współpracę z porannym magazynem „Dzień Dobry TVN”.

Pierwsze zdjęcia będą realizowane w Nowym Orleanie, Las Vegas oraz w Los Angeles podczas ceremonii rozdania Oscarów. Prace nad programem trwają od kilku miesięcy. Autorem większości zdjęć jest Mariusz Max Kolonko, ale w zespole Media 2000, firmy producenckiej Maxa realizującej ten program dla TV4, znaleźli się m.in.: P. Percy, autor głośnego dokumentu „Katrina Files” oraz inni czołowi operatorzy głównych stacji telewizyjnych w Ameryce, a także operator Szymon Kaczmarek, syn laureata Oscara, Jana A.P.Kaczmarka.

Od 7 marca w środy o godz. 21.00 i soboty o 17.00 nowy talk-show „Ściśle jawne”, prowadzony przez Dorotę Rembiszewską - prezenterkę i dziennikarkę telewizyjną, znaną m.in. z programów sportowych TVP3 oraz TVP1, gdzie prowadziła „Sportową Jedynkę”.

W programie omawiane będą tematy z pierwszych stron gazet, ważne i głośne wydarzenia o charakterze społecznym, obyczajowym i sensacyjnym. Rozmowy z gośćmi i ekspertami przeplatane będą materiałami wideo oraz zdjęciami archiwalnymi. Tematy kolejnych odcinków to: zabójstwo Zdzisława Beksińskiego, porwanie aktorki Adrianny Biedrzyńskiej przez jej fana, czy głośna ostatnio sprawa Simona Mola.

TV4 od marca oferuje dwa oparte na bestsellerowych powieściach seriale kryminalne.

„Kamieńska” - serial, który stał się prawdziwym telewizyjnym hitem w Rosji, emitowany także w kilku krajach Europy, m.in. w Niemczech i Francji, w TV4 zobaczymy od 3 marca w soboty o godz. 23.00 i wtorki o 21.00.

„Kamieńska” oparta jest na bestsellerowym cyklu powieści „rosyjskiej Agaty Christie” Aleksandry Marininy, należącej do najbardziej popularnych autorek kryminałów na świecie. Książki Marininy przetłumaczono na 23 języki, a sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

Na 16 odcinków serialu składają się cztery części, z których każda jest czteroodcinkową ekranizacją innej powieści Marininy.

Najwcześniej, bo od 2 marca, TV4 pokaże premierowy w polskiej telewizji serial „Kości”. Serial oparty jest na cyklu powieści antropolog-kryminolog Kathy Reichs.

„Kości” to serial opowiadający o grupie naukowców współpracujących z FBI w szczególnie skomplikowanych przypadkach zbrodni. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym centrum badawczym Jeffersonian Institution, gdzie pracuje Doktor Temperance Brennan, główna bohaterka. Jest ona atrakcyjną kobietą i utalentowanym antropologiem, a w wolnych chwilach pisze powieści. Jej wiedza staje się nieocenioną pomocą dla FBI w śledztwach, w których zawodzą standardowe metody identyfikacji zwłok – Brennan ma bowiem zdumiewającą umiejętność odczytywania tropów z kości ofiar.

Serial zainspirowany jest powieściami pisarki i kryminolog-antropolog, Kathy Reichs. W telewizyjnej ekranizacji książek Reichs, to Temperance Brennan jest autorką powieści, a Kathy Reichs jej fikcyjną bohaterką.

„Kości” – emisja w piątki o godz. 22.00. TV4 pokaże 22 odcinki.

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)