Trwa ładowanie...
d2p0zb2

Mariusz Błaszczak z synami na premierze filmu. Choć chroni ich przed groźbami

Minister Mariusz Błaszczak pojawił się z synami na premierze filmu „Wyklęty”. Przyjechał na nią rządową limuzyną. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie przyznał kiedyś, że jego rodzina dostaje groźby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera filmy "Wyklęty"
Premiera filmy "Wyklęty" (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2p0zb2

Obecność Mariusza Błaszczaka razem z synami zauważył Super Express. Jak opisuje gazeta, na premierze filmu był czerwony dywan, znane osoby i fotoreporterzy. Sam szef MSWiA tłumaczył później, że przyjechał rządowym samochodem, ponieważ obecność na premierze filmu była częścią jego pracy. A zaproszenie dostał jako minister polskiego rządu. Jednak minister zabrał sowich synów do "pracy", bo jak tłumaczy, jest to „ważna produkcja o charakterze edukacyjnym”.

Mariusz Błaszczak przyznał kiedyś, że dostaje groźby skierowane również do jego rodziny. Wtedy mówił Super Expressowi, że ujawnienie wizerunku jego synów będzie bardzo dużym zagrożeniem dla nich samych.
##Groźby wobec polityków PiS
Sprawą gróźb wobec Mariusza Błaszczaka i jego rodziny zajmuje się prokuratura. Szef MSWiA nie jest jedynym politykiem, który dostaje groźby. W styczniu Marek Suski przyznał WP, że politycy PiS regularnie dostają groźby. Wśród nich są groźby mówiące o gwałceniu kobiet z PiS i podrzynaniu gardeł.

Wśród polityków PiS otrzymujących groźby znalazły się m.in. Joanna Kopcińska i Barbara Dziuk. W styczniu na jednym z forum internetowym nawoływano do rzucania kamieniami w posłankę Kopcińską.

A jak donosi Dziennik Zachodni, Barbara Dziuk otrzymała listy, w których napisano, że skoro posłowie PiS chcą obniżyć emerytury byłym pracownikom służb to oni pozbawią ich rodzin. Obiema sprawami zajmuje się prokuratura.

d2p0zb2

Podziel się opinią

Share
d2p0zb2
d2p0zb2
Więcej tematów