Trwa ładowanie...
03-11-2015 15:12

Mariusz Błaszczak: to najważniejsze cele rządu PiS

500 zł na drugie i kolejne dziecko oraz na pierwsze dziecko w rodzinach niezamożnych, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, a także Narodowy Program Zatrudnienia, czyli nowe miejsca pracy dla młodych w Polsce lokalnej - takie trzy priorytetowe cele rządu Prawa i Sprawiedliwości wskazał w programie #dziejesienazywo Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego PiS.

Share
do9zroi

Błaszczak zaznaczył, że nowy rząd zajmie się na początku działania nie tylko wydatkami, ale również przychodami do budżetu państwa. - To uszczelnienie wpływu podatków. Jest bardzo charakterystyczne, że w latach 2005-2007 do budżetu wpływało o ponad 50 mld zł więcej z tego tytułu niż za rządów koalicji PO-PSL, która podwyższyła przecież podatki - chociażby stawkę główną VAT do 23 proc. - powiedział gość Pawła Lisickiego.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS dodał, że nowy gabinet zajmie się też wprowadzeniem dwóch ustaw o podatkach sektorowych: podatku obrotowego dla hipermarketów i podatku bankowego.

Ligia Krajewska z Platformy Obywatelskiej odniosła się do zarzutu Mariusza Błaszczaka o niższych wpływach do budżetu podatku VAT w ostatnich latach. - Mało osób zwraca uwagę na to, że bardzo wzrósł nam eksport, a wtedy nie płaci się VAT. To stąd ta zmiana - stwierdziła Krajewska.

do9zroi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do9zroi
do9zroi
Więcej tematów