Trwa ładowanie...
d2x7qyg
Mariusz Błaszczak o interwencji policjantów w stolicy
x-news/TVN 24IAR

Mariusz Błaszczak o interwencji policjantów w stolicy

• Policjanci próbowali obezwładnić agresywnego mężczyznę m.in. mopem i rowerem • Szef MSWiA: mogą się pojawić błędy • Zapowiedział dodatkowe szkolenia dla policjantów
Share
d2x7qyg

Mariusz Błaszczak w reakcji na niedawną interwencję policjantów w śródmieściu Warszawy zapowiada dodatkowe szkolenia dla funkcjonariuszy. Szef MSWiA podkreślił, że przy tak dużej liczbie akcji policyjnych mogą się pojawić błędy.

Na nagraniu z sobotniej interwencji przy ulicy Noakowskiego widać, jak kilku policjantów nie radzi sobie z obezwładnieniem agresywnego mężczyzny. Uderzają go między innymi gumowymi pałkami, ale też na przykład mopem i rowerem. Dwóch funkcjonariuszy zostało zranionych nożem przez napastnika.

d2x7qyg

Błaszczak zwrócił uwagę, że rocznie polska policja interweniuje ponad 6,5 miliona razy, a o ewentualnych nieprawidłowościach słyszymy rzadko, co według ministra "świadczy o profesjonalizmie policji".

Mimo to minister zapowiedział, że zostaną przeprowadzone dodatkowe szkolenia dla policjantów. Nie podał jednak szczegółów.

W poniedziałek mężczyzna, który zaatakował policjantów, usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

d2x7qyg

Podziel się opinią

Share
d2x7qyg
d2x7qyg
Więcej tematów