Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak o Fort Trump: "Jest zrozumienie"

Szef MON Mariusz Błaszczak biorący udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa przyznał, że rozmawiał z Amerykanami o projekcie amerykańskich baz w Polsce. - Jest duże zrozumienie, szczególnie jeżeli chodzi o Kongres USA - zapewnił.

Share
Mariusz Błaszczak o Fort Trump: "Jest zrozumienie"
Źródło: East News
d1pkwry

Mariusz Błaszczak poinformował, że rozmawiał z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych o zacieśnianiu relacji wojskowych.

Podczas rozmów dwustronnych omawiał rolę Polski w NATO i przedstawił stanowisko polskiego rządu. W rozmowach z byłym sekretarzem obrony (USA) Williamem Cohenem, senatorami, kongresmenami i członkami Izby Reprezentantów analizował współpracę w ramach Sojuszu.

d1pkwry

Odwołania do koncepcji Reagana

Z przewodniczącym komisji ds. sił zbrojnych USA Jimem Inhofe’em Mariusz Błaszczak rozmawiał o planach ulokowania amerykańskich baz w Polsce.

- Mówiłem, dlaczego zależy nam na wzmocnieniu dwustronnych relacji, dlaczego to jest ważne dla bezpieczeństwa Polski i całej wschodniej flanki NATO. Odnosiłem się do prezydentury Ronalda Reagana, mówiłem, jak ważne było podejście prezydenta Reagana do spraw związanych z bezpieczeństwem Europy i że ta polityka zakończyła się sukcesem, upadło imperium zła - cytuje relację Błaszczaka z konferencji w Niemczech portal RMF FM.

Szef resortu obrony RP miał dodać, że zastosowanie przez Donalda Trumpa polityki podobnej do tej, jaką prowadził Ronald Reagan, "będzie gwarancją bezpieczeństwa w regionie".

d1pkwry

Przypomnijmy, że w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa bierze udział 35 szefów państw i rządów oraz blisko 80 ministrów spraw zagranicznych i obrony.

Obok konferencji bliskowschodniej, jest to drugie ważne wydarzenie, na którym politycy z całego świata omawiają w tym tygodniu zagadnienia związane z polityką międzynarodową.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pkwry

Podziel się opinią

Share
d1pkwry
d1pkwry
Więcej tematów