Trwa ładowanie...
d3vy91x

Mariusz Błaszczak: nie ma sygnałów o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce

• Szef MSWiA skomentował zamachy terrorystyczne na lotnisku w Stambule
• Mariusz Błaszczak uspokoił, że nie ma sygnałów o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce
• "Oczywiście monitorujemy sytuację" - zapewnił minister
• Poinformował o wzmożonej kontroli na polskich lotniskach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak: nie ma sygnałów o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce
(Newspix, Fot: Jakub Nicieja)
d3vy91x

- Nie mam żadnych sygnałów ze strony służb o zagrożeniu terrorystycznym, ale oczywiście monitorujemy sytuację (...) W Polsce na lotniskach już są wzmożone kontrole i to nie jest następstwo tych tragicznych wydarzeń z Turcji - powiedział dziennikarzom Błaszczak, pytany o kwestie bezpieczeństwa na polskich lotniskach.

Minister spraw wewnętrznych i administracji przypomniał, że w związku ze szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży, w poniedziałek 4 lipca zostaną przywrócone tymczasowe kontrole na polskich granicach wewnętrznych.

Szef MSWiA podkreślił, że służby są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa, które - jak zaznaczył - jest priorytetem rządu. -W związku z tym nie zaniedbamy, nie zlekceważymy żadnych sygnałów, które do nas napływają - powiedział.

d3vy91x

- Trzeba pamiętać o różnicy, jaka jest między Polską a Turcją, która jest krajem sąsiadującym z państwami objętymi wojną. Pamiętajmy także o tym, że wcześniejsze zamachy terrorystyczne na zachodzie Europy były przeprowadzane z udziałem ludzi, którzy urodzili się na zachodzie Europy, którzy wyjechali następnie na Bliski Wschód, którzy byli przeszkoleni do tego, aby podejmować takie działania terrorystyczne - powiedział Błaszczak.

- W Polsce takiego problemu nie mamy. W Polsce nie ma dzielnic, do których nie zapuszcza się policja, w których panuje inny niż polski porządek prawny - dodał minister.

Jego zdaniem podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę tzw. ustawa antyterrorystyczna daje służbom narzędzia do skutecznego zadbania o bezpieczeństwo Polaków. - To, co się dzieje na świecie, niewątpliwie utwierdza nas w przekonaniu, że należało uchwalić ustawę antyterrorystyczną, bo ona daje narzędzia do pracy służbom - powiedział Błaszczak.

Minister przypomniał, że po zamachach terrorystycznych w Brukseli podjął decyzję o zwiększeniu liczby patroli m.in. na dworcach kolejowych i w pobliżu lotnisk. - Utrzymujemy taką szczególną troskę o bezpieczeństwo wokół miejsc, w których porusza się bardzo wiele osób - powiedział szef MSWiA.

We wtorkowym zamachu na lotnisku Ataturka w Stambule zginęło 41 osób, a 239 zostało rannych - poinformowało w środę biuro gubernatora Stambułu.

d3vy91x

Podziel się opinią

Share
d3vy91x
d3vy91x
Więcej tematów