Trwa ładowanie...
d2wlgi4

Marihuana w mandarynkach. Transport wart nawet 3 mln zł przechwyciło CBŚP

Marihuana o wartości 3mln zł w naczepie z mandarynkami. CBŚP nie dało się zwieść i zatrzymało przemytnika. W znalezieniu nielegalnego ładunku pomógł specjalnie wyszkolony pies.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marihuana warta 3 mln zł znaleziona przez CBŚP w transporcie mandarynek.
Marihuana warta 3 mln zł znaleziona przez CBŚP w transporcie mandarynek. (East News)
d2wlgi4

Marihuana znaleziona przez CBŚP

Marihuana ukryta była w naczepie samochodu ciężarowego, który przewoził ładunek mandarynek z Hiszpanii. CPŚP dostało informację o możliwej próbie przewozu nielegalnych środków drogą S8. Podczas postoju kierowcy na parkingu w rejonie Zduńskiej Woli funkcjonariusze CBŚP oraz celnicy przeprowadzili kontrolę ładunku. W lukach technicznych przyczepy pies wywęszył nietypowe zawiniątka. Były do 32 paczki owinięte czarną folią. Badania wykazały, że podejrzane pakunki zawierały około 112 kg marihuany, której wartość rynkową szacuje się na 3 mln złotych.

Marihuana w rękach CBŚP

d2wlgi4

Marihuana została zabezpieczona przez CBŚP. Funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę, który przewoził nielegalny ładunek z Hiszpanii na Lubelszczyznę. W Prokuraturze Rejonowej w Zduńskiej Woli zostały mu przedstawiony zarzut udziału w „wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających”. Najprawdopodobniej grozi mu kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy zastosowano także środek ostrożności w postaci aresztu tymczasowego. CBŚP stara się ustalić skąd dokładnie pochodziła marihuana, a także kto miał być jej odbiorcą.

Podziel się opinią

Share

d2wlgi4

d2wlgi4
d2wlgi4
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów