Trwa ładowanie...

Marihuana w mandarynkach. Transport wart nawet 3 mln zł przechwyciło CBŚP

Marihuana o wartości 3mln zł w naczepie z mandarynkami. CBŚP nie dało się zwieść i zatrzymało przemytnika. W znalezieniu nielegalnego ładunku pomógł specjalnie wyszkolony pies.

Marihuana w mandarynkach. Transport wart nawet 3 mln zł przechwyciło CBŚPŹródło: East News
d3tb0cm

Marihuana znaleziona przez CBŚP

Marihuana ukryta była w naczepie samochodu ciężarowego, który przewoził ładunek mandarynek z Hiszpanii. CPŚP dostało informację o możliwej próbie przewozu nielegalnych środków drogą S8. Podczas postoju kierowcy na parkingu w rejonie Zduńskiej Woli funkcjonariusze CBŚP oraz celnicy przeprowadzili kontrolę ładunku. W lukach technicznych przyczepy pies wywęszył nietypowe zawiniątka. Były do 32 paczki owinięte czarną folią. Badania wykazały, że podejrzane pakunki zawierały około 112 kg marihuany, której wartość rynkową szacuje się na 3 mln złotych.

Marihuana w rękach CBŚP

Marihuana została zabezpieczona przez CBŚP. Funkcjonariusze zatrzymali również kierowcę, który przewoził nielegalny ładunek z Hiszpanii na Lubelszczyznę. W Prokuraturze Rejonowej w Zduńskiej Woli zostały mu przedstawiony zarzut udziału w „wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających”. Najprawdopodobniej grozi mu kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec kierowcy zastosowano także środek ostrożności w postaci aresztu tymczasowego. CBŚP stara się ustalić skąd dokładnie pochodziła marihuana, a także kto miał być jej odbiorcą.

d3tb0cm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tb0cm
Więcej tematów