Trwa ładowanie...
d1icer4

Marian Paździoch, Arnold Boczek, babka Kiepska - te role zapamiętamy

Ich kłótniami, pomysłami na biznes, wzlotami i upadkami żyliśmy przez lata. Krystyna Feldman (Rozalia Kiepska), Bohdan Smoleń (Edzio), Dariusz Gnatowski (Arnold Boczek) i Ryszard Kotys (Marian Paździoch) grali w "Świecie według Kiepskich", a ich role pozostaną z nami.
Share
Ryszard Kotys (Marian Paździoch) i Dariusz Gnatowski (Arnold Boczek) byli związani z serialem "Świat według Kiepskich" przez 21 lat
Ryszard Kotys (Marian Paździoch) i Dariusz Gnatowski (Arnold Boczek) byli związani z serialem "Świat według Kiepskich" przez 21 latŹródło: East News, Fot: Michal WARGIN
d1icer4

Jako jedna z pierwszych z gry w serialu "Świat według Kiepskich" zrezygnowała Krystyna Feldman. Aktorka wcielająca się w rolę babki Kiepiskiej i skradła serca widzów. Jej postać bardzo często oglądała "Koziołka Matołka", a o jej emeryturę bardzo często upominał się Ferdek. Na tle innych postaci wyróżniały ją też cięta riposta i charakterystycznych śmiech.

Postać babki Kiepskiej zniknęła z ekranów po kilku sześciu latach. Krystyna Feldman z dalszej pracy na planie serialu zrezygnowała w 2005 roku. Miała wówczas 89 lat. 24 stycznia 2007 roku poinformowano o śmierci Krystyny Feldman. Aktorkę pochowano w alei Zasłużonych na cmentarzu Miłostowskim w Poznaniu.

"Świat według Kiepskich" stracił kolejnych aktorów

Przez 16 lat z serialem "Świat według Kiepskich" związany był Bohdan Smoleń. Aktor, piosenkarz, satyryk i artysta kabaretowy w serialu wcielał się w postać listonosza. Oprócz fryzury i obowiązkowej ogromnej torby postać ta wyróżniała się swoimi dialogami. Listonosz mówił wierszem i mimo iż nie była to główna rola, to z pewnością miała wielu sympatyków.

d1icer4

Bohdan Smoleń przez znaczną część widzów został zapamiętany przede wszystkim z występów na scenie kabaretowej. Jego monologi, podczas których wcielał się m.in. w postać osoby przebywającej w szpitalu psychiatrycznym, potrafiły rozbawić do łez. Bohdan Smoleń zmarł w grudniu 2016 roku. Miał 69 lat.

Rolę drugoplanową w serialu odegrała również Zofia Czerwińska. Na planie pojawiała się w latach 2008-2019 jako odtwórczyni roli sklepowej w warzywniaku - Malinowskiej. Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku. Zmarła zaledwie miesiąc po tym, jak zrezygnowała z dalszej pracy na planie "Świata według Kiepskich". Miała 86 lat

Arnold Boczek i Marian Paździoch nie wrócą na szklany ekran

Ostatnie miesiące przyniosły informacje o śmierci dwóch aktorów, wcielających się w główne postaci serialu "Świat według Kiepskich". 20 października media obiegła informacja o śmierci Dariusza Gnatowskiego, aktora wcielającego się w rolę Arnolda Boczka, postaci słynącej z powiedzonka "w mordę jeża". Jako przyczynę śmierci aktora podano zapalenie płuc i niewydolność krążeniowo-oddechową. Niedługo potem okazało się, że był on zakażony koronawirusem. Miał 59 lat.

d1icer4

Kolejną postacią, bez której ciężko sobie wyobrazić "Świat według Kiepskich" był Marian Paździoch. Wcielający się w tę rolę Ryszard Kotys z serialem był związany od 21 lat. Media informowały, że od kilku lat zmagał się z chorobami, ale mimo to nie rezygnował z gry w serialu. Informację o jego śmierci przekazano w czwartek 28 stycznia. Zmarł w wieku 88 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1icer4

Podziel się opinią

Share
d1icer4
d1icer4
Więcej tematów