Trwa ładowanie...
d1b9hvu

Marian Banaś uderzy w Patryka Jakiego. We wtorek będzie raport NIK

Marian Banaś nie zamierza odpuszczać. NIK ma zamiar przedstawić miażdżący raport. Ma on dotyczyć sztandarowego programu byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marian Banaś
Marian Banaś (Forum)
d1b9hvu

Jak informuje RMF FM, we wtorek Najwyższa Izba Kontroli ma ogłosić miażdżący raport dotyczący sztandarowego programu byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. W dokumencie zawarte mają być także zawiadomienia do prokuratury.

Chodzi o program "Praca dla więźniów". Został rozpoczęty w 2016 roku. Miał on pomóc tworzyć miejsca pracy dla więźniów. W tym celu w zakładach karnych miały być budowane hale produkcyjne. Z ustaleń radia wynika, że krytyczna ocena NIK dotyczy części inwestycji związanych z wdrażaniem programu.

Raport mają zaprezentować dyrektorzy NIK. Marian Banaś nie pojawi się.

d1b9hvu

Afera Mariana Banasia. Prezes NIK zaprzecza

Przypomnijmy: o Marianie Banasiu zrobiło się głośno po emisji reportażu "Superwizjera" na antenie TVN24. Dziennikarze ujawnili, że w krakowskiej kamienicy należącej do szefa NIK znajduje się "hotel na godziny" kierowany przez osoby z krakowskiego półświatka. Wątpliwości budziło również jego oświadczenie majątkowe, które było sprawdzane przez CBA.

Sam Banaś od początku zaprzecza wszystkim doniesieniom. Po krótki urlopie, wrócił do pracy w Najwyższej Izbie Kontroli. Podawać się do dymisji nie zamierza. "Wszystkie moje nieruchomości nabyłem na podstawie aktów notarialnych w sposób uczciwy i zgodny z prawem, w tym kamienicę, która stała się powodem ataku na mnie" - zapewniał w oświadczeniu prezes Banaś.

d1b9hvu

Kontrola CBA zakończyła się 16 października. Mimo kontrowersji wokół byłego ministra finansów i sugestii, by podał się do dymisji, Banaś sprawuje funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Został zgłoszony przez PiS i wybrany głosami polityków tej partii.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

d1b9hvu

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d1b9hvu

d1b9hvu
d1b9hvu
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów