Trwa ładowanie...
d2biy7w

Marek Wielgo o wynajmie mieszkań

Marek Wielgo, dziennikarz Gazety Wyborczej, ekspert od spraw budownictwa i mieszkalnictwa, powiedział w czwartek w Polskim Radiu, że jeszcze w tym roku ma być zmieniona ustawa o wynajmie mieszkań. Zmiany będą dawać więcej praw właścicielom lokali. Nie będzie trzeba określać czasu, na jaki mieszkanie się wynajmuje, będzie można dowolnie ustalić czynsz za wynajem i dowolnie go waloryzować.

d2biy7w
d2biy7w

Marek Wielgo powiedział, że uchwalona w ubiegłym roku ustawa całkowicie załamała rynek wynajmu mieszkań. Ludzie posiadający mieszkania na wynajem boją się je wynajmować, ponieważ według obowiązującej obecnie ustawy bardzo trudno jest lokatora z mieszkania usunąć.

Ustawa nie była przestrzegana, ponieważ jej przepisy były omijane przez wynajmujących. Sporządzano umowy z datą wsteczną, podpisywano in blanco wypowiedzenia umowy przez lokatora albo też wynajmowano tylko jednen pokój, co umożliwiało właścicielowi zerwanie umowy.

Marek Wielgo powiedział, że jeszcze nie zapadły ostateczne decyzje w sprawie sposobu eksmisji lokatorów. Najprawdopodobniej nie będzie przymusu zapewnienia lokalu socjalnego emerytom czy bezrobotnym, lecz sąd będzie decydować, czy trzeba przyznać lokal socjalny czy nie. (iza)

d2biy7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2biy7w
Więcej tematów