Trwa ładowanie...

Marek Suski o pomniku Lecha Kaczyńskiego. "Może być wcześniej"

Możliwe, że pomnik Lecha Kaczyńskiego pojawi się wcześniej niż planowano - informuje RMF FM. Politycy PiS do tej pory mówili, że monument zostanie odsłonięty podczas uroczystości rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Share
Tak będzie wyglądać pomnik Lecha Kaczyńskiego
Tak będzie wyglądać pomnik Lecha KaczyńskiegoŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d3sevsh

Jak podaje radio, istnieją dwa powody zmiany planów. Po pierwsze, udało się zebrać brakujące fundusze, które opiewają na 2 miliony złotych. Po drugie, proces tworzenia pomnika przebiega szybciej niż zakładano. Gdy skończy się etap tworzenia gipsowej formy w skali 1 do 1, rzeźbiarz zacznie odlew postaci.

- Artysta tworzy to w takiej masie z gipsu. On już jest prawie gotowy. Pójdzie do odlewu. Potem obróbka, spawanie, patynowanie i będzie budowany - zdradza Marek Suski. Dodał, że pomnik "może być wcześniej" niż 11 listopada.

Jednak zanim dojdzie do odsłonięcia monumentu Społeczny Komitet Budowy Pomnika musi uzyskać zgodę konserwatora zabytków i pozwolenie na budowę.

d3sevsh

Zobacz także: Czarzasty broni pomnika smoleńskiego i krytykuje obietnice PO

Pomnik Lecha Kaczyńskiego ma stanąć przed budynkiem Garnizonu Warszawa. Będzie to "klasyczny pomnik stojącej na cokole postaci", zdradził polityk PiS Jacek Sasin. Skalą ma dorównywać pomnikowi marszałka Piłsudskiego. Wymiar całej konstrukcji to 6-7 metrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d3sevsh

Podziel się opinią

Share
d3sevsh
d3sevsh
Więcej tematów