Trwa ładowanie...
d25620h

Marek Siwiec: Europa Plus-Twój Ruch zakończy działalność

- Można dziś oczekiwać, że koalicja Europa Plus-Twój Ruch zakończy swą działalność - powiedział wiceszef Twojego Ruchu Marek Siwiec.
Share
Lider TR Janusz Palikot podczas konwencji wyborczej koalicji Europa Plus-Twój Ruch
Lider TR Janusz Palikot podczas konwencji wyborczej koalicji Europa Plus-Twój RuchŹródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d25620h

W skład koalicji Europa Plus-Twój Ruch, obok Twojego Ruchu Janusza Palikota, weszły m.in. Partia Demokratyczna Andrzeja Celińskiego, stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza i Stronnictwo Demokratyczne Pawła Piskorskiego.

- Dziś ma się spotkać koalicja i zarząd Twojego Ruchu i można dziś oczekiwać, że koalicja zakończy swą działalność, bo wybory się odbyły. Będzie pewnie okazja do wymiany poglądów, co wyszło, co nie wyszło - poinformował Siwiec, który bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła w Wielkopolsce z listy koalicji.

Pytany, czy zakończenie działalności oznacza, że inicjatywa zostanie rozwiązana, odparł, że koalicja została powołana na wybory europejskie. - Była umowa koalicyjna, wszystko było związane z wyborami europejskimi. Skoro wybory się odbyły, to koalicja przestaje istnieć, tu nie ma jakichś aktów rozwiązania, tylko zakończenia swej działalności, wygaśnięcia - tłumaczył. Dopytywany, czy powodem jest wynik wyborczy, zaprzeczył.

d25620h

W niedzielnych wyborach do PE koalicja Europa Plus-Twój Ruch znalazła się pod progiem wyborczym; uzyskała 3,58 proc. poparcia.

Na uwagę, że politycy inicjatywy zapowiadali wcześniej, że projekt Europa Plus-Twój Ruch będzie wykraczał poza wybory europejskie, stwierdził: "przede wszystkim na razie nie ma nowych wyborów".

Andrzej Celiński powiedział, że spotkanie odbędzie się o godz. 15. Pytany, jakich spodziewa się decyzji, opowiedział, że nie wie. - Ja nie jestem autorem tego spotkania - powiedział.

Kilka dni temu politycy koalicji Europa Plus-Twój Ruch zapowiadali, że jeszcze w tym tygodniu spotkają się liderzy, by podsumować przegrane dla tej koalicji wybory do PE. Mówili m.in. o potrzebie przeformułowania projektu, utworzeniu partii, a niektórzy nie wykluczali rozpadu projektu.

d25620h

Podziel się opinią

Share
d25620h
d25620h
Więcej tematów