Trwa ładowanie...
dwikyps
dwikyps
IAR

Marek Sawicki ministrem rolnictwa - otrzymał nominację

Marek Sawicki jest już formalnie ministrem rolnictwa. W Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski wręczył mu oficjalnie nominację na stanowisko szefa resortu.
W rządzie Donalda Tuska Marek Sawicki będzie ministrem rolnictwa po raz drugi. Zastąpi Stanisława Kalembę, który w czwartek złożył dymisję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwikyps

Prezydent wręczając nominację życzył nowemu ministrowi satysfakcji z niełatwej pracy, szczęścia i odwagi dla pokonywania wyzwań, przed którymi staje polskie rolnictwo. Podkreślił, że zmiana na stanowisku ministra rolnictwa następuje w czasie szczególnie istotnym z punktu widzenia nadciągających zagrożeń.

Chodzi i o afrykański pomór świń jak i problemy związane z eksportem polskiej wieprzowiny do Rosji. Prezydent Komorowski życzył też całemu rządowi determinacji na rzecz utrzymania solidarności państw Unii Europejskiej w kwestiach ukraińskich, ale też w kwestiach polskiej wsi. - Jest rzeczą zasadniczą, abyśmy wspólnym wysiłkiem zachęcili wszystkie kraje Unii Europejskiej, aby w obliczu trudności ze swobodnym handlem produktami rolnymi i handlem wieprzowiną ze wschodem, żebyśmy zachowali spoistość Unii Europejskiej i solidarność pomiędzy wszystkimi krajami - powiedział Bronisław Komorowski.

Marek Sawicki był już ministrem rolnictwa w latach 2007-2012. Złożył dymisję w lipcu 2012 po słynnych "taśmach Serafina", w których była mowa o nepotyzmie i niegospodarności działaczy PSL podległych Sawickiemu w spółkach Skarbu Państwa. Minister odpierał zarzuty, zażądał ich wyjaśnienia, jednocześnie składając na ręce premiera rezygnację.

dwikyps

Podziel się opinią

Share
dwikyps
dwikyps
Więcej tematów