Trwa ładowanie...
d1tb875

Marek Ratajczak sekretarzem stanu w resorcie nauki

Marek Ratajczak został przez premiera Donalda Tuska powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - poinformował w czwartek resort nauki. Ratajczak pełnił dotychczas w ministerstwie funkcję podsekretarza stanu.

Share
d1tb875

Prof. Marek Ratajczak zajął stanowisko zwolnione przez prof. Marię Orłowską, która pracę w ministerstwie zakończyła w pierwszej połowie grudnia 2013 r.

Ratajczak funkcję podsekretarza stanu w MNiSW pełnił od 1 lutego 2012 r. Odpowiadał dotychczas za politykę finansową sektora nauki i szkolnictwa wyższego w obu częściach budżetowych i prowadził sprawy europejskie. Wśród jego zadań była również realizacja programów i zadań wynikających z członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej, uczestniczył w pracach Komitetu do Spraw Europejskich oraz parlamentarnych komisji do spraw Unii Europejskiej.

Ratajczak nadzorował także rozpatrywanie wniosków w sprawie finansowania działalności statutowej ze środków finansowych na naukę oraz koordynował instrumenty służące realizacji zadań dotacji projakościowej. Współpracował także z Komitetem Ewaluacji Jednostek Naukowych oraz Polską Akademią Nauk.

d1tb875

Profesor specjalizuje się w makroekonomii i historii myśli ekonomicznej. Od 2000 r. jest profesorem tytularnym nauk ekonomicznych. Tytuł zawodowy magistra ekonomii uzyskał w 1977 na Wydziale Ekonomiki Produkcji Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

W roku 1982 uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w roku 1990 stopień doktora habilitowanego. W latach 2002 - 2008 był prorektorem ds. rozwoju uczelni i doskonalenia kadr w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 2008 roku jest też zatrudniony w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. W okresie od stycznia 2011 do lutego 2012 r był członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych i przewodniczącym wchodzącej w skład Komitetu Komisji do spraw Grupy Nauk Humanistycznych i Społecznych. Profesor Marek Ratajczak jest pochodzącym z wyboru członkiem Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej "Forum" oraz European Society of History of Economic Thought.

d1tb875

Podziel się opinią

Share
d1tb875
d1tb875
Więcej tematów