Trwa ładowanie...
d1oewy0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marek Magierowski: premier ma rację, mówiąc, że bez dobrze działającego systemu weryfikacji, żaden kraj nie jest w stanie całkowicie zapanować nad tym problemem

• Dyrektor biura prasowego Marek Magierowski odniósł się do słów premier
• Beata Szydło stwierdziła, że nie widzi obecnie możliwości przyjęcia migrantów
• Magierowski w RMF FM: jest koordynacja polityki migracyjnej między kancelariami
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Magierowski
Marek Magierowski (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d1oewy0

- Jest pełna koordynacja polityki migracyjnej pomiędzy kancelarią prezydenta a kancelarią panią premier. Pani premier wyraźnie mówi, że w tej chwili, nie ma takiej możliwości żeby przyjmować imigrantów; tych, którzy zostali nam jak gdyby wyznaczeni w ramach programu Komisji Europejskiej - podkreślił Magierowski w RMF FM.

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta zastrzegł, że Polska "nie wycofuje się całkowicie ze swoich zobowiązań" (przyjęcia ok. 7 tys. uchodźców). - Nie wycofujemy się całkowicie, ja tak rozumiem słowa pani premier. Pani premier wyraźnie zaznaczyła, że w tej chwili nie ma takiej możliwości, ale to nie jest - chciałem jedną rzecz wyraźnie podkreślić - to nie jest wyłącznie problem Polski, to jest problem całej Unii Europejskiej, która do tej pory nie była w stanie stworzyć takiego systemu, systemu tzw. hot spotów, gdzie ci imigranci przybywający do Europy mieliby być sprawdzani i bardzo dokładnie kontrolowani przed rozlokowaniem ich w krajach UE - zaznaczył.

- Pani premier ma absolutną rację, mówiąc, że bez dobrze działających hot spotów, dobrze działającego systemu (weryfikacji), żaden kraj - ani Polska, ani Hiszpania, ani Niemcy, ani Austria - nie jest w stanie w sposób całkowity zapanować nad tym problemem - powiedział Magierowski.

d1oewy0

Nawiązał też do zamachów w Brukseli. Według niego sytuacja, w której doszło do krwawych, potwornych zamachów w sercu Europy, w Brukseli, na lotnisku, przez które przewijają się setki najważniejszych europejskich polityków "oznacza, że Europa nie radzi sobie z problemem terroryzmu".

- Jesteśmy dużo bardziej bezpieczni niż Francja, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Wielka Brytania, gdzie działają komórki terrorystyczne, gdzie dużo łatwiej wtopić w tłum dżihadystom bo mniejszości muzułmańskie są dużo większe - zaznaczył.

W środę rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział, że dopóki procedury bezpieczeństwa związane z przyjmowaniem i weryfikacją imigrantów nie będą działały Polska nie jest wstanie przyjąć imigrantów na swoim terytorium. Odniósł się w ten sposób do wywiadu premier Beaty Szydło dla Superstacji. Szefowa rządu przypomniała tam, że "poprzedni rząd zadeklarował, że będzie uczestniczył w przyjmowaniu uchodźców; zgodził się na to, żeby kilka tysięcy osób mogło trafić do Polski na zasadzie dobrowolności".

Dodała, że 28 krajów UE zgodziło się, aby "poprzez relokacje i lokacje" starać się rozwiązać problem migrantów, "sprawę, która w tej chwili jest naprawdę problemem numerem jeden w Europie". - Ale, powiem bardzo wyraźnie: nie widzę możliwości, ażeby w tej chwili migranci do Polski przyjechali - powiedziała szefowa rządu.

d1oewy0

Podziel się opinią

Share

d1oewy0

d1oewy0
Więcej tematów